Nakon Barcelone, Benfice i Red Bull Salzburga plasman na završni turnir juniorske Lige prvaka izborio je i Real Madrid nakon što je u u posljednjem susretu četvrtfinala pobijedio Ajax 2-1.

‘Kraljevski klub’ je poveo u 5. minuti golom Dania Gomeza, a Ajax je izjednačio u 66. minuti pogotkom Noe Langa. Pobjednika je odlučila velika pogreška nizozemskog veznjaka Dania de Wita koji je u 78. minuti skrivio jedanaesterac igrajući rukom u svom kaznenom prostoru.

Jedanaesterac je sigurno izveo Alex Martin za pobjedu španjolskog velikana.

Završni turnir igrat će se od 21. do 24. travnja u Lyonu, a poznati su i polufinalni parovi.

Real Madrid će u polufinalu igrati protiv Benfice, dok će u drugom polufinalnom paru snage odmjeriti Barcelona i Red Bull Salzburg.

Barca je u četvrtfinalu pobijedila Porto 2-1, RB Salzburg je identičnim rezultatom bio bolji od Atletico Madrida, dok je Benfica slavila 2-0 protiv moskovskog CSKA.

Podsjetimo u juniorskoj LP igrao je i zagrebački Dinamo. Mladi igrači ‘modrih’ su nastupili u skupini H osvojivši zadnje mjesto sa sedam bodova. Prvo mjesto osvojila je Sevilla sa 10 bodova, drugi je bio Juventus s devet bodova koliko je sakupio i Lyon na trećoj poziciji.

Juniorska Liga prvaka startala je u sezoni 2013/14., a dosadašnji pobjednici bili su Barcelona (2014) i Chelsea (2015, 2016).