Mlade hrvatske taekwondoistice Klara Uglešić i Sofija Hinić osvojile su brončanu medalju na Svjetskom kadetskom prvenstvu u taekwondou koje se održava u Sarajevu.

Sofija Hinić (TK Medvedgrad, -164cm) je trećeg dana SP-a na putu do bronce pobijedila predstavnice Meksika, Srbije i Grčke, a onda ju je u polufinalu zaustavila predstavnica Irana.

Klara Uglešić (TK Marjan, Split -176cm) je zadnjeg dana prvenstva osigurala brončanu medalju pobjedama nad predstavnicama Kazahstana, Turske i Izraela, a i nju je u polufinalu pobijedila predstavnica Irana.

To je treća medalja za Hrvatsku na ovom prvenstvu nakon što je prvog dana zlato osvojila Petra Uglešić (TK Marjan) u kategoriji do 152 cm.

Do drugog kola su u Sarajevu stigli Karlo Holjević, Filip Krnjaić i Gabrijel Varenica. U prvom kolu su poraženi Bojan Dinković, Šimun Kurtić, Mate Teskera, Maroje Devernay i Maja Srhoj.

Hrvatska je tako ovo Svjetsko kadetsko prvenstvo, na kojem je među 620 kadeta iz 73 države nastupilo 20 hrvatskih boraca, zaključila s tri medalje. U a u ekipnom poretku kadetkinje su zauzele odlično 4.mjesto.

U Sarajevu su po prvi puta kadeti i kadetkinje nastupali u visinsko-težinskim kategorijama.