Jelena Pehar je na Europskom karate prvenstvu u Guadalajari nakon niza preokreta ostala bez borbe za medalju, a poslije i bez repasaža.

U kategoriji do 50 kg osvajačica prošlogodišnje bronce s EP-a bila je slobodna u 1. kolu, a u nastavku svladala Slovakinju Luciju Mrazovu 7-1. A onda slijede turbulentne i dramatične završnice koje su Pehar udaljile od borbe za odličje.

Vodila je u vrlo neizvjesnom četvrtfinalnom susretu protiv Talijanke Emilie Perfetto 4-2 do sedam sekundi prije kraja. Tada su Jeleninoj suparnici video-žalbom dodijeljena dva boda. U ostatku dvoboja Pehar nije ostvarila bod, pa je meč završio 4-4. No, zbog “senshua” ili prvog osvojenog boda u polufnale je otišla Perfetto.

Talijanska karatistica imala je pak polufinalno vodstvo protiv Njemice Share Hubrich 4-2 svega osam sekundi prije kraja, ali ipak je s tri boda ostvarenim udarcem nogom u glavu Njemica ušla u finale, a Pehar ostala i bez te prigode, koja bi joj u repasažu omogućila put do brončane medalje.

“Okolnosti su bile takve, ali mogla sam i ja u nekim situacijama bolje odraditi. Ipak je gotovo”, rekla je nakon borbi Jelena Pehar.

Troje ostalih naših predstavnika u pojedinačnim borbama drugog natjecateljskog dana EP-a nastupe je završilo u 2. kolu.

Boran Berak (-67 kg) najprije je pobijedio Srbina Stefana Joksića 2-0, ali ga je u nastavku iznenadio malo poznati Englez Jed Thompson 6-3.

Noa Rumenjak (-60 kg) imao je isti put. Početnu pobjedu  protiv Crnogorca Matije Bojića 10-4 neutralizirao je uvjerljiv poraz od domaćeg karatiste Alexa Ortiza de Zarate Alvareza de Eulate. Natjecatelj s gotovo sigurno najdužim imenom i prezimenom na EP izborio je pobjedu s 9-0.

Alessandra Hasani s puno volje i truda krenula je u natjecanje u kategoriji -55 kg. Bila je uvjerljiva protiv predstavnice Sjeverne Makedonije Jovane Georgijeve 9-1, pa  izjednačila protiv Turkinje Tube Yakan, nadoknadivši vodstvo protivnice 4-0. Na kraju je ipak ispala porazom 5-4.

Nastupili su i kataši u ekipnim nadmetanjima. Ženska selekcija u sastavu Nika Jukić, Nika Jelen i Ivana Raguž osvojila je peto mjesto u kvalifikacijskoj skupini s ocjenom 36.3. Nije nastupila četvrta članica ekipe Inga Grgić.

Muška vrsta  (Ivor Premec, Patrik Kokić, Mihael Ećimović također je bila peta u kvalifikacijskoj skupini (36.8). Nije nastupio Erik Šoper.

Poslijepodne još start ekipnih borbi. Prvi protivnik hrvatskoj muškoj reprezentaciji bit će Njemačka.