Predsjednik Hrvatskog sabora Gordan Jandroković, koji u utorak boravi u Vukovarsko-srijemskoj županiji, istaknuo je u Vinkovcima kako se u tom gradu provode projekti u vrijednosti od 50 milijuna eura na korist svih stanovnika.
“Doista sam više nego ugodno iznenađen činjenicom da se u ovom trenutku u Vinkovcima provodi projekata u vrijednosti 50 milijina eura od kojih će koristi imati svi stanovnici ovoga grada”, kazao je Jandroković koji je posjetio Gradsku knjižnicu i čitaonicu, otvorenu prije dvije godine te Dječji vrtić “Mali princ”, koji uskoro treba otvoriti vrata za 170 mališana.
“Fascinantno je da vinkovačka knjižnica ima više od 8.000 članova i da dnevno u nju dođe 700 korisnika. To su nevjerojatne brojke koje svjedoče kako je ta ustanova središte života u Vinkovcima”, kazao je Jandroković.
Za pohvalu je, dodao je, i da će skorim otvaranjem “Malog princa” u vrtićima biti zbrinuti svi vinkovački mališani, a posao će pronaći i 22 nove odgajateljice.
“Kao predsjednik Hrvatskog sabora imam privilegiju posjetiti mnoga mjesta u Hrvatskoj i mogu reći da možda nismo ni svjesni zamaha u kojem se Hrvatska nalazi. Vjerujem da će za 10 godina Hrvatska izgledati puno drugačija nego što je izgledala”, naveo je Jandroković.
Vinkovački gradonačelnik Ivan Bosančić, kandidat DP-HDZ za vukovarsko-srijemskog župana na predstojećim lokalnim izborima, kazao je da je spreman model upravljanja Vinkovcima, uz osiguranje brojnih projekata, prenijeti i na županijsku razinu.
Po riječima vinkovačke pročelnice za investicije i fondove EU Katarine Vučić u zadnjih osam godina u Vinkovcima je provedeno više od 200 projekata ukupne vrijednosti veće od 330 milijuna eura.
Predsjednik Hrvatskog sabora Gordan Jandroković posjetit će i Vukovar gdje će obići tamošnje veleučilište, studentski dom i restoran koji je u gradnji.