U finalu ovosezonske regionalne vaterpolske Jadranske lige igrat će hrvatski predstavnici, splitski Jadran i dubrovački Jug AO.

Jadran je u prvom polufinalu završnog turnira koji se igra u Beogradu svladali Radnički iz Kragujevca sa 17-15 (3-3, 3-4, 3-3, 3-2; 5-3) nakon boljeg izvođenja peteraca, a potom je Jug također nakon boljeg izvođenja peteraca u drugom polufinalu svladao domaćina i branitelja naslova Novi Beograd sa 15-13 (3-3, 2-4, 3-2, 3-2; 4-2).

Marko Žuvela postigao je tri, a Loren Fatović i Ivan Vukojević po dva gola za Jug, dok su Nikola Jakšić i Angelo Vlachopoulos postigli po tri gola za Novi Beograd.

Dubrovčani su nakon izjednačene prve četvrtine praktički stalno bili u zaostatku. Novi Beograd je u nekoliko navrata imao dva gola prednosti, ali nije uspio “slomiti” otpor Juga. Štoviše, nakon što je mladi Vukojević minutu prije kraja poravnao na 11-11, a onda je Jug obranio i situaciju s igračem manje imali su Dubrovčani napad za pobjedu. Manje od tri sekunde prije isteka vremena Fatović je dobio loptu tri metra udaljen od gola, ali iako je bio neometan nije uspio svladati Fernandesa pa se pristupilo izvođenju peteraca.

Prilikom raspucavanja u junaka Juga izrastao je vratar Toni Popadić koji je obranio udarce Rašovića i Vlachopoulosa te je odveo svoju momčad u finale.

Jug AO je dosada četiri puta osvajao regionalnu ligu, posljednji put 2018. godine, dok splitski Jadran nikada nije bio pobjednik Jadranske lige, jedini dosadašnji finale je igrao lani protiv Novog Beograda.

Finalni susret igrat će se u nedjelju od 20 sati.