Policijski službenici Policijske uprave zagrebačke dovršili su kriminalističko istraživanje nad 30-godišnjakom zbog sumnje u počinjenje kaznenih djela „Teška krađa“ i „Teška krađa u pokušaju“.
Naime, sumnja se da je on u ponedjeljak 17. veljače između 10.30 i 18 sati na Kutnjačkom putu, s ciljem protupravnog prisvajanja tuđe pokretne stvari, obio i otvorio ulazna vrata crkve nakon čega je ušao u crkvu gdje je uporabom tjelesne snage obio ulazna vrata jedne od prostorija, ušao unutar te je ispremetao stvari nakon čega se udaljio ništa ne otuđivši.
Također je između 7. i 8. ožujka u Ulici Medpotoki, s ciljem protupravnog prisvajanja tuđe pokretne stvari, ušao u župni ured te iz ladice radnog stola otuđio omotnicu s novcem pripremljenim za vjersko događanje, nakon čega se udaljio u nepoznatom smjeru.
Materijalna šteta iznosi oko 22.550 eura, dok je veći dio otuđenog novca tijekom kriminalističkog istraživanja pronađen kod 30-godišnjaka i vraćen crkvi.
Nakon dovršenog kriminalističkog istraživanja osumnjičeni je predan pritvorskom nadzorniku dok je posebno izvješće podnijeto Općinskom kaznenom državnom odvjetništvu, izvijestila je zagrebačka policija.