Na jučerašnjoj sjednici Gradskog vijeća Grada Križevaca dva pitanja za gradonačelnika imao je vijećnik Ivica Švagelj (HDS). Prvo pitanje vezano je bilo na dvoranu kod Osnovne škole Ljudevita Modeca.
-Jedan objekat koji će u konačnici doći do 30 milijuna kuna prokišnjava. Kako se to može dogoditi i kod ulaza prokišnjava. Obloge na zidovima su postavljene klamericom. Kad lopta udari, tri obloge padnu dolje. Parket se već odvojio 2-3 milimetra. Znam da Križevcima trebaju još minimalno dvije dvorane, ali ne dvorane od 30 milijuna kuna koje će se raspadati nakon šest mjeseci.
Drugo pitanje odnosi se na zgradu u Potočkoj ulici 14. Stanari su rekli da je gradonačelnik obećao popločiti dio ispred zgrade – rekao je vijećnik.
Gradonačelnik Križevaca Mario Rajn kazao je kako dvorana ima garantni rok od dvije godine. -Izvođači su upoznati sa situacijama koje ste naveli osim prokišnjavanja, jer ne znam kad smo svjedočili zadnju kišu – rekao je Rajn i dodao kako nije prvi puta da postoji takav problem.
-Dom Carevdar isto ima uočene nedostatke koje treba ukloniti u garantnom roku – rekao je Rajn i napomenuo kako nije sve u potpunosti izmješteno kod zgrade u Potočkoj ulici. HEP nije izmjestio ormarić – poručio je Rajn.






