Ivan Kvesić nadmoćno je slavio na 29. Croatia kupu u karateu koji se održao u sportskoj dvorani u Trnskom u Zagrebu.

Riječ je o tradicionalnom međunarodnom pozivnom turniru na kojem se bori osam ponajboljih svjetskih boraca u apsolutnoj kategoriji za nagradni fond od pet tisuća eura. Ivan je uvjerljivo pobijedio Ukrajinca Rizvana Talibova 4-0 i predstavnika BiH Anesa Bostandžića 6-3, a za prvo mjesto u “plavoj” skupini je s Ivanom Martincem remizirao odigravši 0-0.

U finalu Ivan je do ukupnog trijumfa stigao uspjehom nad Crnogorcem Nikolom Malovićem. Dvoboj je prekinut pet sekundi prije kraj zbog velike bodovne razlike. Kvesić je naime stigao do vodstva 9-1.

Brončani je Anđelo Kvesić koji je u susretu za treće mjesto svladao Bostandžića sa 2-1. Prije toga u “crvenoj” skupini Anđelo je nadivisio Srbina Vladimira Brezančića 2-1 i Slovaka Marosa Janovčika sa1-0, ali u posljednjim je sekundama izgubio od Malovića 0-1.

Ivan Martinac u posljednji trenutak upao je na “Super 8” zbog otkaza Mađara Yvesa Tadissija. Izgubio je dva susreta, protiv Bostandžića i Talibova 1-0, a s Ivanom Kvesićem susret je završio bez pobjednika i bodova.