Nogometaši Rome preokretom u drugom poluvremenu su kao gosti svladali Sassuolo sa 2-1 (0-1) u 14. kolu talijanskog prvenstva, a hrvatski reprezentativni stoper Martin Erlić skrivio je kazneni udarac iz kojega su gosti poravnali.

Sassuolo je poveo sredinom provog poluvremena golom Matheusa Henriquea (25), no u nastavku su se stvari okrenule kada je u 63. minuti isključen Baloco. S igračem više Roma je izborila kazneni udarac nakon starta Erlića na Kristensenu, a siguran izvođač za 1-1 bio je Dybala u 76. minuti. Konačni preokret dovršio je Kristensen u 82. minuti, njegov je udarac pogodio stopera domaćih Tressoldija i prebacio Consiglija te završio u mreži.

Erlić je odigrao čitav susret za Sassuolo koji je 15. sa 15 bodova, dok je Roma skočila na peto mjesto sa 24 boda, koliko ima i četvrti Napoli koji od 20.45 sati igra protiv Intera.

Ranije u nedjelju je Fiorentina na svom terenu sigurno svladala posljednju Salernitanu sa 3-0 (2-0). Domaći su u otvaranju stigli do prednosti od 2-0 golovima Beltrana (6-11m) i Sottila (18), a konačni je rezultat postavio Bonaventura (56). Josip Brekalo ušao je u igru za Fiorentinu u 73. minuti, dok je Domagoj Bradarić odigrao čitav susret za Salernitanu. Fiorentina je ovom pobjedom stigla na šesto mjesto sa 23 boda, jednim manje od četvrtog Napolija, dok je Salernitana i dalje na dnu s osam bodova.

Lecce i Bologna su odigrali 1-1 (0-0). Bologna je povela golom Lykogiannisa (68), a Lecve je poravnao iz penala kojeg je zabio Piccoli u 10. minuti nadoknade. Marin Pongračić je odigrao cijeli susret za Lecce koji je 13. sa 16 bodova, a Nikola Moro je ušao mu igru za goste, koji su osmi sa 22 boda, u 58. minuti.

Na vrhu je Juventus sa 33 boda, jedan manje uz utakmicu manje ima drugi Inter.

REZULTATI 14. KOLA,
Petak:
Monza – Juventus 1-2 (Carboni 90+1 / Rabiot 12, Gatti 90+4)
Subota:
Genoa – Empoli 1-1 (Malinovski 37 / Cancellieri 67)
Lazio – Cagliari 1-0 (Pedro 8)
Milan – Frosinone 3-1 (Jović 43, Pulišić 50, Tomori 74 / Brescianini 82)
Nedjelja:
Lecce – Bologna 1-1 (Piccoli 90+10-11m / Lykogiannis 68)
Fiorentina – Salernitana 3-0 (Beltran 6-11m, Sottil 18, Bonaventura 56)
Udinese – Verona 3-3 (Kabasele 16, Lucca 30, 72 / Đurić 37-11m, Ngonge 61, Henry 90+7)
Sassuolo – Roma 1-2 (Matheus Henrique 25 / Dybala 76-11m, Kristensen 82)