U prvoj utakmici dvoboja za popunu Prve HNL Istra 1961 je kao gost na stadionu Kantrida svladala Orijent sa 3-0 (1-0) i napravila veliki korak ka ostanku u društvu najboljih.

Prva dva pogotka na utakmici postigao je Gržan, prvoga u 8. minuti iz kaznenog udarca, a drugoga u 64. minuti, da bi konačni rezultat postavio Maganjić u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Istra je do prednosti stigla vrlo rano nakon što je Smolčić nespretno i nepotrebno u svom kaznenom prostoru srušio Guzinu, a Gržan je bio siguran izvođač najstrože kazne.

Već u 22. minuti situacija za domaće je postala praktički bezizlazna jer je zbog opasne igre isključen Ivančević.

Drugi pogodak na utakmici Gržan je postigao u 64. minuti kada je u utrci za jednim dubinskim proigravanjem bio brži od vratara Orijenta Berkovića, obišao ga i iskosa pogodio praznu mrežu.

U samoj završnici utakmice vrlo loši sudac Jović pokazao je još dva crvena kartona. Prvo je nakon grubog prekršaja pokazao samo žuti karton igrači Istre 1961 Ivančiću, a nakon što mu je domaći igrač Gerc došao ukazati kako se radi o prekršaju za crveni karton, prvo je pokazao Gercu žuti zbog prigovora, a kako mu je to bio drugi žuti karton isključio ga je iz igre, da bi potom na intervenciju VAR-a išao poggledati snimku Ivančićeva prekršaja i potom isključio i njega.

U samoj završnici susreta Maganjić je pospremio jedan odbijanac u mrežu domaćih za konačnih i uvjerljivih 0-3.