U posljednjem susretu 26. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je pobijedio Atalantu sa 1-0 i ponovo ima šest bodova više od najbližeg konkurenta Milana.

Pogodak za važna tri boda zabio je Milan Škriniar u 54. minuti.

Inter u prvom poluvremenu nije imao niti jedan udarac u okvir suparničkog gola, dok je Atalanta dva puta ozbiljno zaprijetila. Jednom je gol domaćina spasio Marcelo Brozović kojeg je lopta pogodila na crti gola.

U nastavku susreta gledali smo daleko bolji nogomet, a Inter je poveo u 54. minuti golom Milana Škriniara koji se najbolje snašao u gužvi nakon ubačaja iz kornera.

Samo tri minute kasnije Romelo Lukaku je imao sjajnu priliku za 2-0, krenuo je sam prema suparničkim vratima, no oklijevao je i Romero ga je dostigao izbivši loptu.

Atalanta je bila korak do izjednačenja u 68. minuti, no Zapata je pucao pored gola, dok je Murielov udarac u 76. minuti obranio Handanović. U 84. minuti odličnu priliku za izjednačenje je imao i Mario Pašalić, no niti on nije bio precizan.

Ivan Perišić je za Inter igrao do 85. minute, dok je Marcelo Brozović na terenu proveo 77 minuta. U suparničkim redovima Mario Pašalić je ušao u igru u 81. minuti, a Boško Šutalo nije nastupio.

Inter sada vodi na ljestvici sa 62 boda, šest više od Milana, dok Juventus na trećem mjestu ima 52 boda. Roma je četvrta sa 50 bodova, a petoplasirana Atalanta ima bod manje.

REZULTATI 26. KOLA:
Subota:
Spezia – Benevento 1-1 (Verde 71 / Gaich 24)
Udinese – Sassuolo 2-0 (Llorente 42, Pereyra 90+3)
Juventus – Lazio 3-1 (Rabiot 39, Morata 57, 60-11m / Correa 14)

Nedjelja:
Roma – Genoa 1-0 (Mancini 24)
Fiorentina – Parma 3-3 (Quarta 28, Milenković 42, Iacoponi 90+4 / Kucka 32-11m, Kurtić 72, Mihaila 90)
Verona – Milan 0-2 (Krunić 28, Dalot 50)
Crotone – Torino 4-2 (Simy 27-11m, 54, Reca 80, Ounas 90+4 / Mandragora 45, Sanabria 84)
Sampdoria – Cagliari 2-2 (Bereszynski 77, Gabbiadini 80 / Joao Pedro 11, Nainggolan 90+5)
Napoli – Bologna 3-1 (Insigne 8, 76, Osimhen 65 / Soriano 73)