Hrvatska vaterpolska reprezentacija pobijedila je u 2. kolu Svjetskog kupa u Zagrebu Francusku s 12-7  (3-3, 4-1, 3-1, 2-2)

Hrvatski vaterpolisti ostvarili su i drugu pobjedu u Svjetskom kupu u Zagrebu, svladavši uvjerljivo neugodne Francuze.

Kao i prije sedam mjeseci na EP-u u Splitu, Francuska je dobro odigrala početak susreta (3-3), ali su izabranici Ivice Tucka napravili razliku u drugoj četvrtini, koju su dobili s 4-1. Hrvatska je nastavila s dobrom i raznovrsnom igrom u napadu, pa je nakon treće četvrtine rezultat bi 10-5, a pobjeda zacementirana.

Rino Burić je s tri gola bio prvo ime Hrvatske, dok su Luka Bukić i Josip Vrlić postigli po dva gola, a vratar Marko Bijač 10 obrana. Francusku je predvodio Mehdi Mazrouki s dva gola.

Sljedeću utakmicu Barakude igraju u subotu protiv Italije, a prve tri reprezentacije iz skupine u Zagrebu prolaze na završni turnir.