Hrvatska muška rukometna reprezentacija gluhih plasirala se u polufinale Olimpijskih igara gluhih u brazilskom Caxias do Sulu.

Hrvatska je natjecanje u skupini B olimpijskog turnira okončala s četiri uvjerljive pobjede, od kojih se posebno izdvaja ona nad Danskom od čak 40-11, a junak te pobjede bio je Tomislav Bošnjak s 10 golova.

“Tihi vatreni” su slavili i nad Turskom (35-20) i Ganom (41-13), dok Venezuela nije doputovala na Igre, pa je taj dvoboj registriran 10-0 za Hrvatsku.

U polufinalu gluhi rukometaši čekaju Srbiju drugoplasiranoga iz skupine A, koja je u dvoboju za prvo mjesto izgubila od Njemačke (30-25).

Polufinale se igra 13. svibnja, a finale je dan kasnije.

Muška rukometna reprezentacija gluhih jedna je od naših najtrofejnijih momčadi, do sada su osvojili 16 medalja na velikim natjecanjima. Imaju sedam olimpijskih odličja (četiri zlata, jedno srebro i dvije bronce), 7 europskih (pet zlata, po jedno srebro i broncu) i dvije svjetske medalje, obje zlatne.