Hrvatske nogometne reprezentativke upisale su drugi poraz u drugom kvalifikacijskom ogledu za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2023. godine.

Na premijeri su Hrvatice poražene kod Rumunjske (0-2), dok je u drugom nastupu od izabranica Mate Prskala bolja bila Italija koja je u Karlovcu slavila 5-0.

Talijanke su povele u 17. minuti golom Game, a potom je dva puta hrvatsku mrežu pogodila Valentina Giacinti. Na 4:0 je povećala Girelli u 50. minuti, dok je konačnih 5-0 postavila Cernoiji koja je u 82. realizirala jedanaesterac.

Inače, u Karlovcu se nakon sat vremena dogodila dugačka stanka zbog kvara na reflektorima, dok je posljednjih dvadesetak minuta Italija imala igračicu manje (isključena je bila vratarka Giuliani).

Hrvatskim nogometašicama slijede dva najteža gostovanja krajem listopada, kod Italije (22.10.) i Švicarske (26.10.).

Na Svjetsko prvenstvo direktno će se plasirati pobjednici skupina, dok će drugoplasirane ekipe dodatno razigravati.

Kvalifikacije za SP (skupina G): Hrvatska – Italija 0-5 (Gama 17, Giacinti 31, 47, Girelli 50, Cernoia 82-11m), Moldavija – Švicarska (kasnije), Rumunjska – Litva (kasnije)