Hrvatska ženska rukometna reprezentacija u subotu je u svom petom nastupu na Europskom prvenstvu doživjela i prvi poraz.

Norvežanke su prve favoritkinje za europski naslov, a to su pokazale od početka utakmice odvojivši se na 3:6 pa na 6:10. Uslijedila su tri pogotka Hrvatske i semafor je pokazao 9:10.

Norvežanke se opet odvajaju na plus 3, a najraspoloženija je Nora Mork sa četiri pogotka. Hrvatska je dobra u napadu, ali nikako da se posloži obrana. Naše djevojke ipak u završnici pojačavaju igru u obrani i uz nekoliko obrana Pijević rezultat je 14:15 i s tim rezultatom se odlazi na predah.

Za Hrvatsku su u prvom poluvremenu zabile Ana Debelić (4), Valentina Blažević (3), Kamila Mičijević (3), Katarina Ježić (2).

U drugom poluvremenu Blažević poravnava na 15:15, a Larissa Kalaus zabija za vodstvo Hrvatske – semafor pokazuje 17:16.

hrvatska norveska

Isključenja rade problem hrvatskim rukometašicama i Norvežanke to koriste, već je 18:23. Hrvatske na kraju 5 isključenja, a Norveška niti jedno.

Hrvatska je bila sedam minuta bez pogotka, a u 50. minuti Norveška vodi 20:31. Neugodan norveški niz prekinula je Debelić deset minuta prije kraja utakmice. U 55. minuti rezultat je 24:33,a na kraju je utakmica završila rezultatom 25:36.

hrvatska norveska3

Najefikasnije kod Hrvatske bile su Kamila Mičijević (7) Ana Debelić (5) i Valentina Blažević (5).

Norvežanke je sa sedam golova predvodila Henny Reistad. Šest pogodaka postigla je Stine Oftedal, a po pet Nora Mork i Veronica Kristiansen.

Lucija Bešen je imala šest obrana, a branila je cijelu utakmicu, dok je Tea Pijević obranila jedan sedmerac.

HRVATSKA – NORVEŠKA 25:36 (14-15)

Kolding. Sydbank Arena. Sutkinje: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura (Francuska).

HRVATSKA: Bešen 6 obrana, Pijević 1 obrana; P. Posavec, Krsnik 2, S. Posavec 1, Mičijević 7, L. Kalaus 2, D. Kalaus, Ježić 2, Japundža 1, Šimara, Debelić 5, Mamić, Vidak, Blažević 5, Prkačin

NORVEŠKA: Solberg 4 obrane, Lunde 6 obrana; Reistad 7, Arntzen 2, Kristiansen 5, Frafjord, Loke 2, Skogrand, Mork 5 (4), Oftedal 6, Aune, Dale 3, Jacobsen 2, Herrem 3, Solberg-Isaksen 1, Breistol

SEDMERCI: Hrvatska -, Norveška 4/5

ISKLJUČENJA: Hrvatska 10 minuta, Norveška –