Povijesni uspjeh za hrvatski dvoranski hokej ostvarili su seniori Zeline osvojivši drugo mjesto na turniru Kupu prvaka održanom u turskoj Alanyji.

U prvom nastupu hrvatskog kluba u najjačoj diviziji Kupa europskih prvaka, Zelinčani su osvojili srebrnu medalju, izgubivši na turniru samo posljednju utakmicu, onu protiv ruskog prvaka Dinama iz Elektrostala, novog prvaka Europe.

Zelina je otvorila turnir pobjedom 9-1 protiv poljskog prvaka AZS AWF Poznana, a potom je uslijedilo veliko iznenađenje, 7-4 pobjeda protiv favoriziranog austrijskog prvaka Posta.

Drugog dana turnira Zelina je nastavila s pobjedama, prvo 9-4 protiv bjeloruskog Minska, a zatim i 5-3 protiv španjolske ekipe Sanse Complutense.

Posljednjeg dana natjecanja, Zelina je u dvoboju s turskim Gaziantepom slavila sa 7-5 osiguravši najmanje drugo mjesto. U posljednjoj utakmici Rusi su bili uvjerljivi kao i tijekom cijelog turnira, pobijedivši sa 9-5.

Za Zelinu su u Turskoj nastupili: Zoran Jakopović, Dominik Hrupec (vratari), Mario Ilinović, Aleksandr Likov, Benjamin Wess, Bruno Hrupec, Petar Bahlen, Jan-Philipp Rabente, Matija Dananić, Bogdan Kovalenko, Vitalii Ševčuk, Sebastian Draguhn (igrači u polju), Neven Polak, Josip Šomin (treneri) i Robert Nemčić (vođa momčadi).

Konačni poredak: 1. Dinamo Elektrostal, 2. ZELINA, 3. Post, 4. Complutense, 5. Gaziantep, 6. Minsk, 7. AZS AWF Poznan.