Nogometaši Varaždina svladali su koprivnički Slaven Belupo sa 2-0 (0-0) u prvoj subotnjoj utakmici 4. kola Hrvatske nogometne lige, koja je odigrana na Gradskom stadionu u Varaždinu.

Domaća momčad je do vodećeg pogotka došla u 64. minuti, a strijelac je bio Michele Šego. U 78. minuti je Šego bio asistent, a pogodak za 2-0 postigao je Lamine Ba.

U prvom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja pred jednim i drugim vratima. U trećoj minuti je napadač gostiju Karlo Butić pucao snažno, ali nedovoljno precizno pa je lopta otišla iznad vrata domaće momčadi.

Dimitar Mitrovski je u 32. minuti uputi prvi udarac unutar okvira, ali njegov pokušaj glavom nije ugrozio gostujućeg vratara Ivana Čovića koji je lakoćom obranio.

Najbolju situaciju za pogodak Koprivničani su imali u 37. minuti, kad je Adrian Liber dvaput pucao iz kaznenog prostora, ali su mu oba pokušaja blokirana. Mogao je i dodati bolje postavljenom Robertu Muriću.

Pet minuta poslije domaći su imali priliku, ali je Leon Belcar u obećavajućoj situaciji promašio loptu.

No, u drugom poluvremenu je Varaždin uspio okruniti bolju igru, a u igrača utakmice prometnuo se domaći napadač Michele Šego.

U 64. minuti Šego je iskoristio pogrešno dodavanje gostiju na sredini terena i sjurio se po lijevom boku prema kaznenom prostoru. Pokušao ga je blokirati Marco Boras, ali je 24-godišnji napadač lijevom nogom pogodio suprotnu malu mrežu i donio vodstvo Varaždinu.

Pitanje pobjednika riješeno je u 78. minuti. Ubačaj iz slobodnog udarca s lijevog boka Šego je glavom prenio na suprotnu stranu kaznenog prostora. Tamo je pravovremeno utrčao Lamine Ba i poput rasnog napadača zakucao loptu pod prečku sa pet metara. Bio je to prvi pogodak mauritanskog stopera u dresu Varaždina, a pogodilo se da ga je postigao baš na 27. rođendan.

Momčad Slaven Belupa u 90. minuta nije uspjela natjerati Olivera Zeleniku da intervencijom spašava svoju mrežu pa je rezultat ostao nepromijenjen te su Varaždinci došli do prve pobjede u novoj sezoni.

S osvojena tri boda Varaždin ih sada ima pet što mu je donijelo privremeni skok na peto mjesto. Slaven Belupo je s jednim bodom ostao na zadnjem mjestu. Vodeći Dinamo i Šibenik imaju po devet bodova, ali aktualni prvak ima utakmicu manje koju će odigrati večeras (20.30 sati), kad će na Maksimiru ugostiti Goricu.