U zaostaloj utakmici 6. kola Prve HNL igranoj u utorak Rijeka je kao gost u Maksimiru svladala Dinamo sa 2-0 (0-0), dok su Istra 1961 i Gorica u zaostalom dvoboju 14. kola u Puli igrale 1-1 (0-0).

Strijelci za Riječane u Zagrebu bili su Lončar (66) i Andrijašević (70).

Nakon ravnopravnog i prilikama siromašnog prvog poluvremena, nastavak je donio mnogo uzbuđenja. Prvi je priliku za vodstvo imao Dinamo kada je sudac Strukan nakon prekršaja Štefulja na Kastatiju u kaznenom prostoru Rijeke dosudio 11-erac za Dinamo. No, prilično mlak prizemni udarac Petkovića Nevistić je uspio obraniti.

su znali kazniti taj Dinamov promašaj, u 66. minuti Menalo je uspio dohvatiti jedno dubinsko proigravanje, pobjeći Moharramiju i povratnom loptom poslužiti natrčalog Lončara koji je preciznim udarcem s vrha kaznenog prostora svladao Livakovića. Gosti su ubrzo udvostručili prednost, Galović je izbacio Lončara na lijevom krilu, uslijedilo je lijepo proigravanje za Andrijaševića koji je snažnim udarcem zakucao loptu pod gredu nemoćnog vratara domaćih.

Četvrta Rijeka sada ima 23 boda iz 12 odigranih susreta, sedam manje uz tri utakmice manje od treće Gorice koja je ranije u utorak igrala 1-1 na gotovanju kod Istre 1961, dok je vodeći Dinamo ostao na 33 boda, sada iz 15 odiganih dvoboja. Isti broj bodova, ali uz odigranu utakmicu više ima drugi Osijek.
U Puli je povela Istra 1961 golom Vuka (57), a poravnao je Jovičić (68). Domaći su poveli nakon što je Vuk dobro pratio akciju Fuentesa čiji je udarac obranio vratar Gorice Banić, no na odbijenu loptu najbrže je reagirao domaći napadač. Desetak minuta potom gosti su stigli do poravnanja kada je Jovičić bio najviši u skoku po izvedenom udarcu iz kuta.
Istra 1961 ostala je posljednja na ljestvici sa 10 bodova iz 13 susreta, dva od devetog Varaždina i osme Lokomotive koji su odigrali tri, odnosno jednu utakmicu više.