Nogometaši Slaven Belupa ostvarili su drugu prvenstvenu pobjedu u sezoni, u domaćem ogledu 10. kola HNL-a nadigrali su i pobijedili Osijek 1-0 (0-0).

Kroz cijelu utakmicu Slaven Belupo je bio puno bolji, a jedini pogodak na susretu dao je Benedik Mioč u 54. minuti.

Nastavljena je tako kriza Osijeka koji je bez prvenstvene pobjede u posljednjih pet nastupa. U tom periodu ima dva remija i tri poraza.

Silovito je Slaven Belupo otvorio utakmicu te je već nakon deset minuta igre mogao zabiti pogodak ili dva. U drugoj minuti Hoxha je pogodio okvir vrata, a nove tri velike šanse uslijedile su u sedmoj, osmoj i 10. minuti. Pokušavali su u tim trenucima dva puta Štrkalj i jednom Liber, ali je udarce zaustavljao gostujući vratar Malenica ili su bili neprecizni.

Nije Osijek dobro izgledao na terenu u prvom poluvremenu, a pogotka se spasio i u 22. minuti. Mioč je bio u situaciji jedan na jedan sa suparničkim golmanom, ali je Malencia izašao kao pobjednik, kao i minutu kasnije kada je zaustavio udarac Hoxhe.

Daleko bolja igra domaćina na samom kraju prvog dijela rezultirala je pogotkom, koji je naknadno VAR poništio zbog igranja rukom u začetku akcije Agbekpornua.

Osječani su se nekim čudom spasili u prvom dijelu, u kojem su trebali nekoliko puta kapitulirati, ali nisu izdržali domaći nalet u 54. minuti. Strijelac za 1-0 Slaven Belupa bio je Mioč koji se sjurio prema suparničkim vratima i zabio pod gredu.

Vrlo brzo nakon toga Osijek je mogao izjednačiti iz svoje prve velike šanse. Pucao je Kristijan Lovrić, ali je Štefulj izbio loptu s golmanske linije čime je spasio poravnanje.

Do kraja se ritam utakmice smirio s tim da je bliže domaćin bio drugom golu nego li Osječani izjednačenju.

U prvom susretu 10. kola HNL-a nogometaši Varaždina svladali su s minimalnih 1-0 (1-0) Goricu pred svojim navijačima i time zaustavili pobjednički niz svog suparnika. Gorica je prije ovog poraza imala niz od četiri pobjede, s tim da je tri ostvarila u prvenstvu, a jednu u Kupu. Pobjedom je, pak, Varaždin nastavio s dobrim igrama u prvenstvu, sada ima dvije pobjede i dva remija u zadnja četiri nastupa.

Junak varaždinske pobjede bio je Igor Postonjski koji je postigao gol vrijedan tri boda, u 26. minuti je realizirao jedanaesterac.

U nedjelju igraju Rudeš – Rijeka s početkom u 15.15 sati, dok je veliki derbi na Poljudu između Hajduka i Dinama na programu u 18 sati. Posljednju utakmicu kola odigrat će Istra 1961 – Lokomotiva u ponedjeljak, od 18 sati.