Slaven Belupo u derbiju začelja 1.HNL danas je na domaćem terenu pobijedio posljednjeplasiranu momčad prvenstva Rudeš sa 2:1.

U 14. minuti, gostujući igrač Vilibald Vuco radi prekršaj za crveni karton na rubu šesnaesterca. Prekršaj je napravljen na domaćem napadaču Jeliću. Slobodni udarac puca Karamarko, a lopta završava na gredi gostiju. Samo tri minute kasnije, Delić probija po boku, ubacuje u peterac do Jelića koji bez previše problema zabija za rano vodstvo domaćina 1:0. Slaven u sljedećim minutama ima nekoliko prilika, no manjka realizacije.

Vodstvo domaćina nije dugo trajalo, jer samo 10 minuta kasnije Rudeš preko Lisakovicha smanjuje na 1:1. Ovaj rezultat, traje do 37. minute kada Slaven preko Nowaka ponovno dolazi u vodstvo. Do kraja prvoga poluvremena nije bilo više pogodaka i na odmor se otišlo rezultatom 2:1 za Slaven Belupo.

U 77. minuti prva izraženija prilika u drugom poluvremenu. Slavenovi igrači povlače polukontru. Lopta odlazi na bok Menalu koji dolazi jedan na jedan ispred Banića. Traljavim udarcem pokušava proigrati Slavenova napadača, no loptu bez većih poteškoća zaustavlja igrač gostujuće momčadi.

Do kraja utakmice, nastavila se slabašna igra s obje strane i utakmica je završila pobjedom Slaven Belupa 2:1.

SLAVEN BELUPO – RUDEŠ (2:1) 2:1

SLAVEN BELUPO : Filipović, Karamarko, Nowak, Šarlija, Delić (od 73. minute Goda), Puclin, Vidović, Čanađija, Menalo ( od 83. minute Doležal), Jelić (od 72. minute Mateus), Krstanović.

Trener: Ivica Sertić.

RUDEŠ : Banić, Šuto, Vuco, Smoljo, Rožman, Halilović, Joao Erick (od 66. minute Pasariček), Štrkalj, Juranović, Kovačević (od 46. minute Barić), Lisakovič (od 76. Mrkonjić).

Trener: Vladimir Balagović.

Sudac: Marko Matoc (Zaprešić). Pomoćnici: Pepur i Jakšić.