Slaven Belupo je u petak pobijedio Istru 1961 5-1 u prvoj utakmici 8. kola Prve HNL u Koprivnici na stadion Ivan Kušek ApašGradskom stadionu u Koprivnici

Slaven Belupo je do pobjede došao zahvaljujući golovima Tomislava Božića u 31. i 47 minuti, Ivana Krstanovića s bijele točke u 50. minuti, Nemanje Glavčića u 61. minuti i Boakyea u 78. minuti. Utješni pogodak za Istru zabio je Matej Vuk u 85. minuti.

Utakmica je počela razmjenom lopte između dva šesnaesterca, no u 31. minuti Slaven Belupo dolazi u vodstvo. Nakon izvođenja slobodnog udarca Božić pogađa glavom za prvo vodstvo domaće momčadi.

Slaven ima priliku tri minute kasnije za povećanje vodstva, Lulić je pucao s vrha kaznenog prostora, ali točno u ruke vratara Istre. Slaven ima još jednu priliku u 39. minuti, šest je njegovih igrača došlo u završnicu polukontre i na kraju je Goda dobio loptu, puca, ali Majkić brani

Istra koja u cijelom prvom poluvremenu nije imala priliku, u 42. minuti je najbliže tome, Gržan je pucao iz dajine, ali ravno u ruke Filipoviću. No u drugoj minuti sudačke nadoknade, opet nakon prekida, Glavčić puca iz slobodnog udarca, a Božić glavom sprema loptu u mrežu Istre za 2-0.

U drugom poluvremenu se nastavlja dominacija Slavena, i u 48. minuti sudac Lovrić sudi kazneni udarac nakon igranja rukom Istrinih igrača. Naime, u 16-ercu se najrpije oklizuno Kim, a onda i Gonzalez koji je onda dodirnuo loptu rukom. S bijele točke precizan je Ivan Krstanović. To je bio njegov 103 pogodak u HNL-u i 29. s 11 metara čime je postao rekorder.

Istra svoju najbolju prigodu ima u 54. minuti, Kim puca iz blizine,ali Filipović brani. Pet minuta poslije toga Ivančić puca, ali Filipović brani i uspijeva loptu skrenuti u vratnicu.

No, unatoč ovo ‘buđenju’ Istre, Slaven dolazi u 61. minuti do vodstva od 4-0 nakon što je Glavčić, poslije dodavanja Krstanovića, zabio gol. Istra je u tom trenutku na terenu imala igrača manje jer se čekala zamjena za ozlijeđenog Sanea.

Istra ima još jednu proliku u 74. minuti, Vuk puca prema golu Slavena ali Filipović sjajno intervenira.

Slaven Belupo u 78. minuti povećava na 5-0, a strijelac je Martin Boakye.

Istra dolazi do svog prvog pogotka na utakmici u 85. minuti, streijelac je Matej Vuk nakon ubačaja Navara.

Slaven Belupo je nakon ove utakmice na šestoj poziciji sa sedam bodova, dok je Istra pala na deveto mjesto sa pet bodova.

Utakmicu je pred stotinjak gledatelja stadion Ivan Kušek Apaš. sudio sudac Zdenko Lovrić iz Đakova.

Strijelci: Slaven Belupo – Istra 1961 5-1 (Božić (31, 45+2), Krstanović (50,p), Glavčić (61), Boakye (78) / Vuk 85)