U susretu 5. kola Prve HNL Šibenik je na Šubićevcu pobijedio Hrvatski dragovoljac s 6-2 (1-2).

Za domaće su pogodili Ivan Delić (1), Stipe Bačelić-Grgić (52, 85), Antonio Marin (58, 90+2) i Marin Jakoliš (61), a za goste Vinko Petković (34) i Tomislav Štrkalj (45+2).

U dvoboju dvije zadnje momčadi lige sa osam golova i punom preokreta, Šibenčani su došli do prve pobjede, a novajlija u ligi Dragovoljac još je bez osvojenog boda. Domaćini su pobjedu osigurali preokretom kada su u samo devet minuta drugog dijela s 1-2 došli na 4-2.

Šibenčani su poveli već u prvoj minuti kada je Rak dugom loptom pronašao Delića, koji preciznim udarcem pogađa suprotni kut gostujućeg vratara. U 34. minuti Petković pogađa za izjednačenje, a Dragovoljac je posve preokrenuo rezultat u sudačkoj nadoknadi prvog dijela pogotkom glavom Štrkalja nakon kornera.

Na početku drugog dijela Stipe Bačelić-Grgić je iskoristio neoprezno postavljanje gostujućih braniša, zaobišao i vratara, te izjednačio na 2-2. Šibenčani su potom u 58. i 61. minuti zabili još dva gola preko Marina i Jakoliša., a u samoj završnici još dva zahvaljujući Bačelić-Grgiću i Marinu.

Šibenik je s 4 boda preskočio Istru na osmom mjestu, dok je Hr.Dragovoljac još bez boda s gol razlikom 6-18.