Nogometaši Šibenika sa stilom su se vratili u elitu, u susretu prvog kola nove sezone HNL-a pobijedili su u gostima Osijek na Opus Areni s 2-1 (1-0).

Ivan Božić je već u osmoj minuti doveo Šibenik u vodstvo i najavio da bi favorizirani Osječani mogli imati dosta problema u ovom ogledu. Na 1-1 je izjednačio Marko Soldo u 55. minuti, ali je u 61. pobjednički gol za goste postigao Morrison Agyemang. Kod oba šibenska pogotka pogriješio je osječki vratar Čavlina.

Šokantno je počela utakmica za domaće navijače jer su gosti poveli već u osmoj minuti. Loše je reagirala osječka obrana, pogotovo vratar Čavlina, a pogrešku je čekao Božić koji je precizno pogodio za šibensko vodstvo.

Primljeni pogodak je vrlo loše utjecao na Osijek koji idućih dvadesetak minuta baš ništa nije napravio. Domaći sastav je igrao sporo i bezidejno, a Šibenik je sasvim lagano čuvao vodstvo.

U 30. minuti je Osijek zaprijetio, ali je pokušaj Mikolčića s vrha šesnaesterca otišao preko šibenskih vrata. Samo dvije minute kasnije domaćin je imao još bolju šansu. Matković je nadskočio gostujuću obranu, dobro je pucao glavom, ali je izjednačenje spriječio golman Šibenika Đaković.

Počeli su tada Osječani nizati prilike, ali jednako tako je uvijek odlično reagirao Đaković. U 35. je pokušao Pušić, u 36. minuti je nakon udarca Matkovića lopta liznula šibensku gredu, dok je u posljednjim trenucima prvog dijela ponovno zaprijetio Mikolčić.

Nastavljeni su osječki napadi i u nastavku. Prvo je Đaković obranio Bukviću udarac iz blizine, a onda je u 55. minuti domaćin ipak izjednačio. S 15-ak metara prizemno je potegnuo Soldo te napokon slomio šibensku obranu za 1-1. Lopta je na svom putu pogodila Punčeca i time prevarila šibenskog vratara.

Međutim, kratko su domaći navijači biti mirni i zadovoljni zbog izjednačenja. Samo šest minuta kasnije opet je Šibenik poveo. Dogodila se nova pogreška vratara Čavline koji je loše raščistio situaciju pred svojim vratima, a Agyemang je glavom zabio i vratio goste u vodstvo.

Logično su uslijedili novi naleti Osijeka i pokušaj novog izjednačenja. Pucali su Mierez i dva puta Lima, ali Šibenčani su izdržali taj pritisak. Kako se približavao kraj dvoboja tako su slabili napadi domaćina i Šibenik je na povratku u elitu proslavio veliku pobjedu.

Osječanima sada slijedi novi europski ispit. U četvrtak igraju prvu utakmicu trećeg pretkola Konferencijske lige, na Opus Arenu dolazi Zira iz Azerbajdžana.

HNL, 1. kolo:

Hajduk – Slaven Belupo 2-1 (Livaja 18, Sanyang 37 / Šakota 45+1)

Osijek – Šibenik 1-2 (Soldo 55 / Božić 8, Agyemang 61)

Rijeka – Lokomotiva 4-0 (Fruk 13, Ivanović 28, Hodža 69, Butić 84)

Subota:

Gorica – Varaždin 0-0

Petak:

Dinamo – Istra 1961 5-0 (Hoxha 13, Theophile-Catherine 19, Kulenović 28, 49, Pierre-Gabriel 79)