U posljednjem susretu 5. kola HNL-a nije bilo pobjednika, u derbi ogledu na Rujevici nogometaši Rijeke i Dinama su odigrali 1-1 (0-1).

Aktualni doprvak i prvak na različite su načine dočekali ovaj susret jer je tijekom tjedna Rijeka ponižena u svom europskom susretu te je izgubila s čak 0-5 u Ljubljani od Olimpije. Dinamo je ispunio svoj cilj te je preko Qarabaga izborio novi nastup u Ligi prvaka.

Na valu tog uspjeha Dinamo ipak nije ostvario novu pobjedu u nizu premda je poveo u 22. minuti kada je strijelac bio Bruno Petković. U 50. minuti konačnih 1-1 je postavio Veldin Hodža.

Nakon četiri pobjede bio je ovo Dinamov prvi remi u novoj sezoni. I dalje je vodeći na ljestvici s 13 bodova, dok dva manje imaju Rijeka i Hajduk.

Nije dugo trebalo da se zagrije hrvatski prvak Dinamo i krene prijetiti domaćinu. U 16. minuti bili su gosti vrlo blizu vodstva. Petković je proigrao Kulenovića, a ovaj je pogodio okvir vrata.

Rijeka se u tom trenutku spasila, ali nije šest minuta kasnije kada je Dinamo poveo. Ponovno su igrači zagrebačkog kluba lijepo pleli mrežu oko riječkih vrata. Lopta je došla do Petkovića koji je precizno naciljao i doveo svoju momčad u vodstvo.

U 28. minuti Dinamo je izveo novu brzu i preciznu akciju koja je okončana dobrim pokušajem Baturine, ali sve nije zaključeno novim pogotkom. Potom se polako počela buditi Rijeka koja je sve češće u opasnim izletima dolazila pred suparničkog vratara.

Prvo je Mmaee očistio jednu opasnu situaciju, dok je u 39. minuti i domaćin uzdrmao okvir vrata. Ubačaj Pašalića je završio na vratnici, a u nastavku akcije nije bio precizan Rukavina.

U 42. minuti je Rijeka izjednačila. Strijelac je bio nekadašnji igrač Dinama Komnen Andrić, koji je ovog ljeta došao na Rujevicu, ali je nakon VAR provjere pogodak poništen jer je domaći napadač u začetku akcije bio u zaleđu.

Rijeka je ipak izjednačila i to odmah na startu drugog poluvremena. U 50. minuti je domaćin izveo akciju koja je krenula od Galešića, a potom nastavljena preko Rukavine i Jankovića. Potonji je poslao povratnu loptu do Hodže koji je lijepo zabio za 1-1.

U drugom poluvremenu je Dinamo stao. Ponestalo je gostima energije i nisu mogli na pravi način zaprijetiti suparniku i možda vratiti vodstvo. Usporila je svoj ritam i Rijeka tako da je u završnoj fazi susreta bilo vrlo malo pravih prilika. Pokušao je Petković za Dinamo u 81. minuti, na drugoj strani je zaprijetio Djouahra, ali sve je okončano podjelom bodova.

U prvom nedjeljnom susretu 5. kola nogometaši Varaždina su posve zasluženo slavili u Kranjčevićevoj ulici, svladali su Lokomotivu s minimalnih 1-0 (0-0). Pogodak vrijedan tri boda postigao je Dimitar Mitrovski u 51. minuti iz jedanaesterca, s tim da su brojne odlične prilike tijekom susreta propustili gosti.

Varaždin je stigao do druge pobjede u sezoni te je s osam bodova trenutačno na petom mjestu ljestvice. Lokomotiva je i dalje bez pobjede. Ima tek dva boda i jedino je ispred Osijeka i Slaven Belupa, posljednje dvije momčadi s ljestvice.