Nogometaši Gorice i Varaždina osvojili su po bod na startu nove sezone hrvatskog prvenstva, odigravši 0-0 na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici.

Bila je to sadržajna utakmica, a za bolji dojam na kraju dvoboja nedostajali su golovi.

Uoči početka dvoboja kapetan Gorice Jurica Pršir primio je nagradu koju je klub zaslužio kao najbolji u fair-play poretku u prethodnoj sezoni. Nagradu je Prširu uručio povjerenik za natjecanje Josip Brezni.

U skladu s tom nagradom, glavni sudac dvoboja Zagrepčanin Ante Čulina nije imao previše težak posao. Pokazao je dva žuta kartona igračima Gorice, Kapulici i Prširu, te Mitrovskom iz Varaždina.

Što se tiče zbivanja na terenu, više je živosti bilo pred vratima domaće momčadi. U prvom poluvremenu je najbolja prilika Varaždina bila u 18. minuti, kad je nakon odlične akcije Michele Šego pucao, ali je njegov šut blokiran.

U 45. minuti su Varaždinci uspjeli postići pogodak, ali je opravdano poništen, jer je strijelac Marko Dabro bio u zaleđu kad mu je lopta upućena.

Dabro je bio u glavnoj ulozi bio u najljepšoj akciji na utakmici, kad je u 65. minuti na volej dočekao Škaričićev ubačaj s desne strane, ali je domaći vratar Božidar Radošević uspio vršcima prstiju odbiti loptu u korner.

Dvije minute poslije svjedočili smo najopasnijoj situaciji pred vratima Varaždina. Odbijala se lopta na sve strane u kzanenom prostoru, da bi na kraju Majstorovićev udarac blokirao Ba.

Na kraju su i jedna i druga mreža ostale netaknute. Iako su Varaždinci imali prevlast u udarcima (17-3), a domaća momčad nijednom nije uspjela natjerati gostujućeg vratara Zeleniku na intervenciju, dojam je da je završnih 0-0 najrealniji ishod.

U nedjelju će biti odigrana preostala tri dvoboja prvog kola. Od 18.50 sati Rijeka će ugostiti Lokomotivu, a u 21 sat će započeti dvije utakmice: Hajduk je na Poljudu domaćin Slaven Belupu, a Osijek na Opus Areni dočekuje Šibenik.

HNL – 1. kolo
Gorica – Varaždin 0-0

Rijeka – Lokomotiva (ned, 18.50)
Hajduk – Slaven B. (ned, 21.00)
Osijek – Šibenik (ned, 21.00)

Odigrano u petak:
Dinamo – Istra 1961 5-0 (Hoxha 13, Theophile-Catherine 19, Kulenović 28, 49, Pierre-Gabriel 79)