U susretu 3. kola Prve HNL Rijeka je kao domaćin svladala Istru 1961 sa 2-1 (1-0).

Oba pogotka za Rijeku postigao je Andrijašević (13, 68-11m), dok je strijelac za Istru 1961 bio Guzina (70).

Susret na Rujevici odigran je iako su ranije u subotu i Rijeka i Istra 1961 objavile kako je po jedan igrač iz njihovih sastava zaražen koronavirusom.

Iako se gotovo tijekom čitavog prvog poluvremena igralo na polovici gostiju, Rijeka nije napravila niti jednu izglednu priliku za pogodak, no ipak je povela. Andrijašević je u 13. minuti uputio udarac sa 20-ak metara koji je završio u samom donjem lijevom kutu.

Kontroverzna situacija koja je vjerojatno odlučila pobjednika dogodila se sredinom nastavka. Glavni sudac utakmice Jović u 63. je minuti dosudio kazneni udarac za Rijeku nakon što se Čolak bacio na travnjak nakon duela s Bosančićem. Iako se na snimci ne vidi nikakvo guranje Istrinog braniča koje bi opravdalo Jovićevu odluku, VAR sudac Gabrilo se složio s glavnim sucem dvoboja pa se Čolak prihvatio izvođenja najstrože kazne.

Njegov udarac odlično je obranio vratar Istre Majkić samo da bi se nakon te obrane javio Gabrilo i prijavio kako je Majkić s obje noge napustio liniju gola prije no što je Čolak udario loptu. Ako se to i dogodilo, bila je riječ o stotinkama sekunde, no Čolak je dobio novu priliku s bijele točke. I drugi Čolakov pokušaj Majkić je zaustavio, ali u tom drugom slučaju je vidljivo prerano napustio liniju, pa je Jović dosudio novo ponavljanje 11-erca. Tada se lopte prihvatio Andrijašević i sigurnim udarcem povisio na 2-0 više od pet minuta nakon što je dosuđen kazneni udarac.

Gosti iz Pule s pravom mogu biti ljutiti na sudačku postavu, no nakon te kontroverzne situacije zaigrali su bolje i već u 70. minuti su smanjili na 2-1. Guzina je bio najviši u skoku nakon slobodnog udarca s lijevog krila te je uspio svladati Prskala.

Do kraja utakmice igralo se ravnopravno, no rezultat se više nije mijenjao.

Rijeka sada ima šest bodova, kao drugi Dinamo i treći Hajduk, koji imaju po utakmicu manje, dok je Istra 1961 i dalje bez bodova, kao i Šibenik. Na vrhu je Gorica s devet bodova.