Nogometaši Osijeka minimalnom 1-0 (0-0) pobjedom na gostovanju kod Hajduka u Splitu u derbiju 29. kola preuzeli su vrh ljestvice Prve HNL.

Gol vrijedan tri boda postigao je najbolji strijelac lige Mierez u 49. minuti. Argentinac je odlično skočio i glavom u mrežu proslijedio ubačaj Jugovića s desne strane. Bio je to Mierezov već 20. pogodak ove sezone. Hajduk, koji je tijekom čitavog susreta djelovao nervozno te nije stvorio niti jednu pravu priliku za pogodak, završnicu je odigrao i s igračem manje jer je u 85. minuti zbog dva žuta kartona isključen Fossati.
Osijek sada ima 65 bodova, jedan više uz dvije utakmice više od drugog Dinama koji će u nedjelju ugostiti Istru 1961. Već u srijedu u Gradskom vrtu Osijek i Dinamo igrati vrlo važan međusobni okršaj u sklopu 30. kola.
Hajduk je ostao peti sa 43 boda, dva manje od četvrte Rijeke, a šest manje uz utakmicu manje od treće Gorice koja je ranije u petak također izgubila na svom terenu sa 0-1 od Slavena Belupa.
Jedini pogodak na utakmici u Velikoj Gorici postigao je Knoll u 39. minuti. Njemački je napadač krajem prvog poluvremena uspio naplatiti bolju igru gostiju u prvom poluvremenu. Paracki je poslao dugu loptu prema kaznenom prostoru Gorice gdje ju je Knoll uz malo sreće uspio primiriti, a zatim i prevariti svog čuvara Krizmanića prije no što je pogodio suprotni kut.
U samom otvaranju Korivničani su imali dvije odlične prilike, ali Knoll u šestoj i Krstanović u sedmoj minuti nisu bili precizni, Krstanovićevu je loptu zaustavila vratnica. Gorica je u nastavku stalno napadala, no nije uspjela pronaći put do mreže suparnika, pa je Slaven ostvario prvu pobjedu nakon čak 11 utakmica u prvenstvu, odnosno još od kraja siječnja.
Slaven Belupo je skočio na šesto mjesto sa 30 bodova, dva više od sedmog Šibenika koji je ranije u petak igrao 1-1 na gotovanju kod Varaždina koji je osmi sa 25 bodova. Slijede deveta Istra 1961 sa 24 i posljednja Lokomotiva sa 20 bodova.
U Varaždinu domaćin je poveo golom Đuraseka (11), a dragocjen bod Šibeniku osigurao je Jurić (75-11m). Varaždin je svoju daleko bolju igru u prvom poluvremenu okrunio samo jednim pogotkom i to već u 11. minuti. Harrera je prihvatio loptu na desnom krilu i uposlio Đuraseka koji je ostao nečuvan na 15-ak metara od gostujućeg gola. Uslijedio je precizan udarac na koji vratar Šibenika nije niti reagirao.
Drugim poluvremenom dominirao je Šibenik, a taj se pritisak ispatio 20-ak minuta prije kraja. Kolarić je nespretno zakačio Sahitija, sudačka postava procijenila je kako je do kontakta došlo u kaznenom prostoru, a siguran izvođač najstrože kazne je u 75. minuti bio Jurić.