U derbiju 8. kola Prve HNL Dinamo je u Maksimiru svladao Goricu sa 3-2 (2-0), dok je u drugom subotnjem susretu Rijeka kao domaćin svladala Varaždin sa 2-1 (2-1).

Junak pobjede Dinama bio je trostruki strijelac Gavranović (32, 36, 66), dok su pogotzke za Goricu postigli Mudrinski (46) i Hamad (50).
Dinamo je terensku nadmoć u prvom poluvremenu potvrdio s dva gola Gavranovića u razmaku od samo četiri minute. Švicarski je reprezentativac prvi gol postigao u 32. minuti kada je odličnim poluvolejem pogodio mrežu Kahline nakon što mu je loptu glavom spustio Lauritsen. Samo četiri minute potom Gavranović se našao na pravom mjestu nakon prolaza i ubacivanja Kastratija s desne strane.

Gorica se vratila u utakmicu s dva gola na samom startu drugog poluvremena. Već u prvoj minuti nastavka Livaković je krivo procijenio jedan centaršut, promašio loptu koja je pogodila Teophile-Catherinea i pala pred nogu Mudinskog kojemu nije bilo teško s tri metra pogoditi prazan gol. Na 2-2 poravnao je Hamad nakon sjajnog proigravanja Kalika i još boljeg “lažnjaka” kojim se oslobodio Lauritsena u kaznenom prostoru.

Ipak, Dinamo je stigao do očekivane pobjede golom u 66. minuti. Gvardiol je lijepo prošao po lijevoj strani, dodao za Oršića, a ovaj je ubacio na peterac gdje je Gavranović bio brži od svog čuvara i još jednom pogodio mrežu iza Kahline.
Vodeći Dinamo sada ima 19 bodova iz sedam susreta, a Gorica je ostala druga sa 16 bodova iz osam nastupa.

Sva tri pogotka u Rijeci postignuta su u prvom poluvremenu. Varaždin je poveo preko Obregona (16), na 1-1 poravnao je autogolom Stolnik (20-ag), da bi pobjedu Rijeci osigurao Kulenović (36).

Gosti su do prednosti stigli preciznim udarcem Obregona sa 12-13 metara koji je prošao kroz veliku gužvu pred domaćim vratima, no samo četiri minute potom Lončar je iz kornera poslao loptu u peterac varaždina gdje je Stolnik pokušao izbiti loptu ispred Escovala, ali uspio je tek skrenuti loptu u vlastitu mrežu. Rijeka je do pobjede stigla lijepim golom Kulenovića koji je glavom u padu s pet metara proslijedio loptu u gol nakon ubačaja Štefulja s lijeve strane.
Četvrta Rijeka sada ima 12 bodova, ali i dvije utakmice manje, dok je Varaždin sedmi sa sedam bodova.

REZULTATI 8. KOLA,
Petak:
Slaven Belupo – Istra 1961 5-1 (Božić 31, 45+2, Krstanović 50-11m, Glavčić 61, Boakye 78 / Vuk 85)