RUDEŠ-SLAVEN BELUPO 2:0 (0:0)

Stadion u Kranjčevićevoj, SUCI; Goran Gabrilo (Split), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Mario Pepur (Split), Dario Kulušić (Šibenik), DELEGAT: Damir Čilić (Vinkovci)

STRIJELCI: 1:0 Kamenar (57), 2:0 Segado (78)

U posljednjem susretu 34. kola Prve HNL sastali su se na stadionu u Kranjčevićevoj osmoplasirani Rudeš i sedmoplasirani sastav lige Slaven Belupo. Nakon prvih 45. minuta mreže su mirovale, a u drugom poluvremenu Rudeš je poveo. Naime, lopta se nakon prodora Turčina odbila od vratnice do Kamenara koji posprema loptu u mrežu u 57. minuti.

Dalibor Urukalović/Pixsell

Turčin je u 64. minuti imao još jednu priliku za domaće nogometaše, ali lopta je otišla pored gola. Gosti su do ozbiljnije prilike stigli u 77. minuti, ali nakon nekoliko pokušaja mreža Rudeša se nije zatresla. Kazna je uslijedila već u sljedećem napadu domaćih. Nakon ubačaja u šesnaestercu najbolje se snašao Segado i povisio prednost domaćih na 2:0.

Koprivnički nogometaši zaprijetili su još u 84. minuti, ali udarac glavom Kitanovskog sigurno brani domaći vratar Čondrić.

Ovom pobjedom Rudeš ima 36 bodova, a Slaven Belupo 37. Vodeći je Dinamo (70), a slijede ga Rijeka (66) i Hajduk (65).