Nogometaši zagrebačkog Dinama nastavili su pobjednički niz i u 4. kolu Hrvatske nogometne lige svladavši na Maksimiru momčad Gorice sa 2-1 (1-0),

Svoju iznimnu golgetersku formu ponovno je pokazao Sandro Kulenović koji je u 6. minuti postigao vodeći pogodak za Dinamo, a u 57. minuti je bio strijelac i za 2-0. Konačnih 2-1 postavio je Jurica Pršir u prvoj minuti sučevog dodatka.

Kao što je najavio, Dinamov trener Sergej Jakirović promijenio je gotovo cijelu početnu postavu svoje momčadi u odnosu na onu koja je prije četiri dana pobijedila Qarabag sa 3-0 u prvom susretu doigravanja za plasman u Ligu prvaka. Ivan Nevistić je ostao među vratnicama, Samy Mmaee na stoperskoj poziciji i Marko Pjaca na boku. Dinamo je počeo dvoboju u formaciji s dvojicom napadača, a to su bili Sandro Kulenović i Juan Cordoba.

I već u šestoj minuti je ovaj sustav donio prvi pogodak. Marko Rog se našao na lijevom boku. Nije bilo igrača Gorice koji bi napravio pritisak na nekadašnjem reprezentativcu, tako da je Rog mogao mirno pogledati opcije, a onda je odlučio ubaciti pred gostujuća vrata. Lopta je išla ravno na glavu usamljenog Kulenovića koji ju je sa šest-sedam metara glavom poslao pokraj nemoćnog Božidara Radoševića za svoj četvrti prvenstveni pogodak, a ukupno šesti u ovoj sezoni.

Gorica nije bila obeshrabrena takvim otvaranjem dvoboja. U 10. minuti gosti su dobili indirektan udarac zbog vraćanja lopte vrataru. Pršir je dodao za Štigleca, ali je njegov udarac završio u Dinamovom gustom obrambenom bloku.

Dinamo je nekoliko puta bio blizu drugom pogotku. U 28. minuti Radošević je obranio pokušaj glavom Lukasa Kačavende, u 31. minuti Rogov pokušaj sa 20-ak metara je prohujao pokraj vratnice, a minutu poslije vratar Gorice je obranio i udarac Cordobe iz kaznenog prostora.

Gosti su najbolju priliku imali u 38. minuti. Ndockyt je prošao po lijevom boku i uz vrlo lošu reakciju Dinamove obrane došao do peterca. Njegov pokušaj udarca vanjskim dijelom desnog stopala nije bio precizan pa su gosti ostali bez izjednačenja.

U 42. minuti Mmaee je glavom lansirao loptu prema Cordobi i Kačavendi. Kolumbijac je bio taj koji je krenuo prema vratima Gorice, ali se spetljao pa je prilika propala.

Dinamu je za drugi pogodak trebalo nešto manje od 12 minuta igre u drugom poluvremenu. Sjajna akcija je krenula od Maximea Bernauera koji je sjajnom dugom loptom pronašao Arbera Hoxhu, a albanski napadač proslijedio za Cordobu koji se sjurio po lijevom boku. Sve je to na drugoj strani pratio Sandro Kulenović, a kad mu je Cordoba poslao prizemnu loptu, Dinamovom napadaču je ostalo samo gurnuti ju u mrežu s nekoliko metra.

Za razliku od prvog poluvremena, Gorica je u drugom teško izlazila iz svoje polovice. Dinamo je prijetio sa svih strana. Tako je u 63. minuti ponovno Marko Rog pucao, ali je još jednom bio za malo neprecizan.

U 70. minuti Dinamo je dobio indirektan udarac zbog vraćanja lopte vrataru. Kulenovićev prvi pokušaj je završio u bloku na gol-crti, a u drugom pokušaju je poslao loptu preko prečke. Tri minute poslije gosti iz Velike Gorice su ponovno izbacili loptu s gol-crte. Cordoba je bio taj koji se već poveselio golu, nakon što je prebacio Radoševića, ali se na crti ukazao Krizmanić i glavom izbio loptu te spriječio pogodak.

Još je dvaput vratar Gorice dobro intervenirao i spriječio konačnu potvrdu Dinamove pobjede. U 82. minuti je obranio Kulenovićev udarac sa 15 metara, a minutu poslije je zaustavio i šut Cordobe iskosa s lijeve strane.

Kad se činilo da će ostati 2-0, gosti su došli do pogotka lijepom akcijom. Martin Šlogar je sa 25 metara ubacio u kazneni prostor, Jurica Pršir se pravovremeno ubacio ispred Dinamovog stopera Bernauera i iz prve odmjerenim udarcem poslao loptu u malu mrežu.

U prvoj utakmici subotnjeg programa nogometaši Varaždina su kao domaćini svladali koprivnički Slaven Belupo sa 2-0 (0-0).

Domaća momčad je do vodećeg pogotka došla u 64. minuti, a strijelac je bio Michele Šego. U 78. minuti je Šego bio asistent, a pogodak za konačnih 2-0 postigao je Lamine Ba.

Dinamo nakon četiri kola ima maksimalnih 12 bodova, a Šibenik je drugi sa devet. Trećeplasirana Rijeka ima sedam bodova i utakmicu manje, baš kao i Hajduk, Varaždin je s pet bodova skočio na peto mjesto, a Gorica je sa dva boda na sedmoj poziciji. Na začelju je Slaven Belupo s jednim bodom.

U nedjelju je Istra 1961 domaćin Hajduku u Puli (18.15 sati), a od 20.45 sati Osijek će na Opus Areni ugostiti Rijeku.