U drugom subotnjem susretu devetog kola HNL-a nije bilo pobjednika, nogometaši Slaven Belupa i Rijeke su odigrali u Koprivnici 0-0.

Premda su međusobno igrali posljednji na ljestvici Slaven Belupo i vodeća Rijeka razlika u kvaliteti nije bila primjetna te je nakon ujednačene borbe ogled završio bez pogodaka. Slaven Belupo je ostao posljednji na ljestvici te ima tri boda manje od najbližih mu Gorice i Lokomotive.

Rijeka je drugu ligašku utakmicu u nizu odigrala 0-0. Ima bod više od Hajduka, ali Splićani imaju utakmicu manje.

Kroz prvih 45 minuta igralo se vrlo izjednačeno, s posebnim naglaskom na obranu. Oba su sastava imala nekoliko opasnih izleta u suparnički šesnaesterac i udarce, ali ono najzanimljivije dogodilo se u završnici prvog dijela.

U 35. minuti domaći igrač Kovačić je glavom postigao pogodak nakon kornera, ali sudac Zebec je gol poništio zbog prekršaja u napadu. Takva odluka silno je ražestila domaće navijače, ali pogotovo ljude na klupi Slaven Belupa i njegovog trenera Kovačevića.

Potom je najbolju šansu u prvom dijelu imala Rijeka. U 42. minuti je Fruk izašao sam pred golmana Slaven Belupa Suška, ali je domaći vratar spriječio pogodak.

U nastavku susreta dodatno se smanjio broj prilika. Slaven Belupo je vrlo organizirano čuvao svoja vrata, otupio je sve riječke napadačke adute, dok je s druge strane Rijeka ionako poznata po svojoj čvrstini u zadnjoj liniji. Primila je tek jedan pogodak dosad u prvenstvu.

U 83. minuti šansu je propustio domaći igrač Dolček koji je neprecizno uputio udarac prema Zlomisliću. Sama završnica nije donijela veća uzbuđenja i sve je okončano podjelom bodova.

U prvom subotnjem susretu devetog kola nogometaši Lokomotive su kao domaćini, u Kranjčevićevoj ulici, bili bolji od Gorice s 2-0 (1-0). Druga je to prvenstvena pobjeda Lokomotive u sezoni, a strijelci su bili Marko Vranjković u 26. i Luka Vrbančić u 85. minuti. Obje su momčadi ostale na svojim pozicijama na ljestvici. Gorica je osma, a Lokomotiva pretposljednja deveta, s tim da su sada bodovno izjednačene.

U nedjelju se igraju posljednje dvije utakmice ovog kola. Od 16 sati Varaždin na svom stadionu dočekuje Dinamo, dok je u 18.30 sati na rasporedu dalmatinski derbi. Na Poljudu se sastaju Hajduk i Šibenik.

U prvom ogledu 9. kola Istra 1961 je u Puli pobijedila Osijek 2-1 uz dva autogola Jelenića.