Nogometaši Hajduka doznali su ime protivnika u četvrtfinalu juniorske Lige prvaka. Bit će to Borussija Dortmund koja je nakon izvođenja jedanaesteraca pobijedila Paris Saint-Germain sa 5-4.

Nakon što je priredila veliko iznenađenje izbacivši Manchester City, mlada momčad Hajduka doznala je ime suparnika u četvrtfinalu Lige prvaka. Bit će to njemački velikan Borussija Dortmund koja je u susretu osmine finala porazila PSG sa 5-4 nakon izvođenja jedanaesteraca.

Dvoboj između Borussije i Hajduka bit će 14. ili 15. ožujka u Dortmundu.

PSG je poveo u 39. minuti golom Noaha Lemine, no Nijemci su dvije minute kasnije izjednačili golom Samuela Bambe. Francuski sastav je od 79. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Muntu Wa Mungu koji je u razmaku od pet minuta sakupio dva žuta kartona.

Kako se rezultat više nije mijenjao, pitanje pobjednika je razriješeno izvođenjem jedanaesteraca. Presudio je posljednji, deseti kazneni udarac kojeg nije realizirao Ilyes Housni.

Prije toga svih pet Borussijinih igrača je bilo precizno (Cisse, Rijkhoff, Ludwig, Campbell, Bamba), dok su za PSG zabili El Hannach, Zague, Bikouta i Gharbi.

Nešto ranije juniori Hajduka su na Poljudu pobijedili Manchester City sa 2-1.

Igrači trenera Marijana Budimira ostvarili su podvig pobijedivši jednu od najboljih juniorskih momčadi u Europi. City je aktualni engleski prvak i trenutačno vodeća momčadi Premier League 2 ispred Chelseaja i Liverpoola.

Sve najvažnije dogodilo se u prvom poluvremenu. Hajduk je poveo u 24. minuti golom Roke Brajkovića, na 2-0 je povisio Mate Antunović u 33. minuti, a u posljednjoj minuti prvog dijela smanjio je Oscar Bobb.

Gosti su od 83. minute igrali s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog kartona teren morao napustiti Finley Burns.

Hajduk je do četvrtfinala stigao pobjedama protiv Gabale, Apolonije, Šahtara i Cityja, dok je mlada momčad Borussije bila druga u skupini upravo iza Manchester Cityja, a potom je u osmini finala porazila PSG.