U odgođenom susretu 5 . kola Prve HNL Hajduk je na Rujevici pobijedio Rijeku sa 1-0 golom Mije Caktaša u četvrtoj minuti utakmice.

Rijeka je bila bliže pobjedi, a kada se već mislilo kako će susret završiti bez golova, Caktaš je donio gostima prvu pobjedu u Rijeci nakon prosinca 2017.

Prvu priliku na utakmici imao je domaćin u 14. minuti, no Kulenović je sa 18 metara pucao pored gola. Bila je to i jedina prilika na obje strane u prvih pola sasta susreta. Hajduk se veći dio poluvremena branio, a prvi udarac u okvir suparničkog gola, Splićani su uputili u 40. minuti, no Stanko Jurić je slabo pucao.

Na otvarnju drugog dijela zaprijetio je Pavičić, no Kalinić je bio siguran. U 58. minuti zaprijetio je Caktaš, no lopta je završila u korneru. Pet minuta kasnije Jakoliš je bio u izglednoj poziciji, no krilni igrač Hajduka je loše reagirao. U 68. minuti ponovo je zaprijetio Jakoliš, ali Nevestić je bio spreman.

U 71. minuti priliku je imao Andrijašević koji se lijepo okrenuo u kaznenom prostoru Hajduka, ali je njegov udarac Kalinić sigurno zaustavio. Deset minuta prije kraja susreta domaćin je uzdrmao okvir gola, Vukčevića je ubacio, a lopta je završila na gredi Hajduka.

I kada se već mislilo kako će utakmica završiti bez golova, Hajduk je duboko u nadoknadi stigao do pobjede. Nakon slobodnog udarca lopta je došla do Caktaša, koji je zabio iz blizine.

Ranije su zaostalu utakmicu 15. kola odigrali Šibenik i Istra 1961, a slavio je domaćin sa 1-0.

Bila je to utakmica u kojoj je Istra dominirala i nizala prilike, dva puta pogodila okvir gola, no bodovi su ostali na Šubićevcu.

Pogodak odluke zabio je Deni Jurić u 52. minuti iz prve prilike Šibenika na utakmici. Australski napadač je s centra pobjegao obrani gostiju, izdržao remplanje s Galileom, te lijepim potkopavanjem lopte zabio osmi gol sezone.

Gosti su mogli izjednačiti u 63. minuti, no Blagojević je sa 20-tak metara pogodio gredu. Okvir gola pogodio je i Špoljarić u 78. minuti. Sjajno je primio Guzinino proigravanje, prevario svog čuvara, no vratnica je spasila Šibenik.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 45 bodova koliko ima i Osijeka na drugom mjestu. Gorica je treća sa 36 bodova, Rijeka na četvrtom mjestu ima 30, a Hajduk je peti sa 26 bodova.

Šibenik je šesti sa 24 boda, dok je Istra 1961 na začelju sa 13 bodova.