Na sjednici Gradskog vijeća Grada Đurđevca u ponedjeljak jednoglasno je donesena odluka o isplati pomoći prigodom uskrsnih blagdana umirovljenicima, socijalno ugroženim građanima te korisnicima prava na invalidsku mirovinu bez obzira na godine života.
– Grad Đurđevac već tradicionalno daruje socijalno najugroženije građane prigodnim poklonima te umirovljenike isplatom sredstava prigodom božićnih i uskrsnih blagdana. Ovom odlukom obuhvaćeni su i korisnici prava na invalidsku mirovinu, a ova odluka usklađena je s odlukom koju smo imali za Božić, odnosno podigli smo iznos isplate s 50 na 70 EUR, a visinu prihoda do 500 EUR mjesečno – rekao je gradonačelnik Hrvoje Janči te je istaknuo kako će ova odluka obuhvatiti oko 1000 umirovljenika.
U Gradsku upravu već se sada mogu javiti građani stariji od 60 godina te korisnici prava na invalidsku mirovinu bez obzira na godine života, a koji imaju prebivalište na području Grada Đurđevca i prihode do 500,00 EUR mjesečno. Na osobni račun bit će im isplaćeno 70,00 EUR.
Prijave se zaprimaju putem email-a racunovodstvo@djurdjevac.hr ili se mogu predati osobno na porti Gradske uprave svakim radnim danom od 8 do 16 sati najkasnije do 18. travnja 2025. godine Potrebno je priložiti:
- presliku osobne iskaznice
- broj računa za isplatu
- kopiju zadnjeg odreska od mirovine
- popunjeni Zahtjev (obrazac se može preuzeti na stranicama Grada i kod portira na ulazu u zgradu).
Zahtjev možete preuzeti ovdje