U posljednjem susretu 22. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je na gostovanju pobijedila “fenjeraša” Salernitanu sa 2-1 upisavši drugu pobjedu u nizu.

Sve najvažnije dogodilo se u drugom dijelu.

Roma je povela u 51. minuti iz jedanaesterca kojeg je uspješno izveo Paulo Dybala. Kazneni udarac je skrivio Giulio Maggiore igravši rukom unutar šestnaesterca.

Na 2-0 je povisio Lorenzo Pellegrini u 66. minuti, a smanjio je Grigoris Kastanos četiri minute kasnije.

Za domaći sastav je cijeli susret igrao Domagoj Bradarić, dok je Toma Bašić na terenu proveo 62. minute.

Roma je ovom pobjedom napredovala s osmog na peto mjesto sa 35 bodova. Na vrhu ljestvice je Inter sa 54 boda, Juventus na drugom mjestu ima 53 boda, a ispred Rome su i Milan (46), te Atalanta (36).

Salernitana nakon 14. poraza sezone i dalje drži začelje ljestvice Serie A sa 12 bodova, šest manje od zone spasa.