U posljednjem susretu 24. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille je pobijedio Metz sa 2-1 učvrstivši se na drugom mjestu Le Championnata.

OM je poveo u 26. minuti golom Cedrica Bakambua, izjednačio je Habib Maiga u 52. minuti, a pobjedu gostima donio je Arkadiusz Milik golom u 82. minuti.

Hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car je odigrao cijeli susret za Marseille.

U ranije odigranom susretu najuspješniji francuski klub St Etienne ostvario je važnu pobjedu u borbi za prvoligaški spas porazivši na gostovanju Clermont sa 2-1.

St Etienne je rekordnih 10 puta bio francuski prvak, dok PSG i Marseille imaju po devet titula. No ove sezone momčad sa stadiona Geoffroy-Guichard prolazi kroz pravu dramu.

Uoči ovog kola St Etienne je bio posljednji, no pobjedom 2-1 skočio je na 18. poziciju koja donosi dodatne kvalifikacije.

Clermont je poveo u 39. minuti golom Cedrica Hountondjia, no gosti su u posljednjih 20 minuta okrenuli rezultat. Izjednačio je Mahdi Camara u 71. minuti, a pobjedu St Ettieneu donio je Timothee Kolodziejczak u 82. minuti.

Važne bodove, ali u borbi za Ligu prvaka, osvojio je Strasbourg porazivši na gostovanju Angers sa 1-0. Pogodak odluke zabio je Kevin Gameiro u 11. minuti.

Lens je pobijedio Bordeaux sa 3-2, Monaco i Lorient su odigrali bez golova, Brest je sa 5-1 porazio Troyes, dok je Nantes pobijedio Reims sa 1-0.

Na ljestvici vodi PSG sa 59 bodova, drugi je Marseille sa 46 bodova, treća je Nica sa 42 boda, a Strasbourg na četvrtom mjestu ima 41 bod.

Posljednja dva mjesta koja direktno vode u niži rang sada drže Metz i Bordeaux sa po 20 bodova.

REZULTATI:
Monaco – Lorient 0-0
Angers – Strasbourg 0-1 (Gameiro 11)
Brest – Troyes 5-1 (Satriano 7, 27, Honorat 49, 67, Mounie 82 / Rami 45)
Clermont – St Etienne 1-2 (Hountondji 39 / Camara 71, Kolodziejczak 82)
Nantes – Reims 1-0 (Simon 17)
Lens – Bordeaux 3-2 (Kalimuendo-Muinga 10, Kakuta 22-11m, Ffana 26 / Elis 33, Hwang Ui-Jo 53)
Metz – Marseille 1-2 (Maiga 52 / Bakambu 26, Milik 82)