Hrvatska futsalska reprezentacija priprema se za dvije utakmice dodatnih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo te je na gostovanju svladala Sloveniju u prijateljskom ogledu.

Slavili su izabranici Marinka Mavrovića u Štoreu s 2-1 nakon što je u 20. minuti za 1-0 pogodio Josip Jurlina, dok je osam minuta kasnije na 2-0 povećao Niko Vukmir. Jedini pogodak za domaću reprezentaciju postigao je Bukovec.

Drugu prijateljsku utakmicu ove će dvije reprezentacije odigrati u Sloveniji u utorak 6. veljače.

Hrvatsku čeka završna borba za mogući odlazak na Svjetsko prvenstvo kojem će domaćin biti Uzbekistan. Između 11. i 17. travnja Hrvatska će odigrati dvije ključne utakmice protiv Poljske, a u prvom ogledu hrvatski igrači će gostovati.