KRIŽEVCI – Najbolji majstori malog nogometa okupili su se na malonogometnom turniru “Križevci 2016 – Ožujsko”. Okupilo se 40 malonogometnih družina, a svaki sastav po kvaliteti ima pravo nadati se punom plijenu, odnosno prvoj nagradi koja iznosi 40 tisuća kuna. Križevački turnir je po kvaliteti zasigurno odmah iza zagrebačke “Kutije”, što ne čudi, jer se organizatori trude iz godinu u godinu biti sve bolji. Turnir zajednički organiziraju Zajednica sportskih udruga Križevci i NK Križevci uz pokroviteljstvo Grada Križevaca i Koprivničko-križevačke županije.

Nk Križevci CB Lord

Ropox

Ropox

Ekipe su podijeljene u 10 skupina, a u drugi krug natjecanja proći će prvoplasirane ekipe i dvije najbolje drugoplasirane. Ostalih osam drugoplasiranih momčadi ući će u play-off koji će se održati 2. siječnja sljedeće godine. Nakon toga će biti poznato 16 najboljih, najspretnijih i najsretnijih sastava koje će nastaviti natjecanje.

Prvog dana na turniru nije bilo iznenađenja, a nogometna poslastica odigrana je na kraju nogometnog dana između vrbovečkog Videomixa i CB Activ iz Koprivnice.

Turnir je krenuo susretom NK Križevci- CB Lord i Ropox industrijskih podova iz Varaždina. Varaždinci su zasluženo slavili rezultatom 3:1, a bolju igru okrunili su pogotkom u 9. minuti kada je precizan bio Oštrek. Do poluvremena Ropox u 14. minuti povisuje rezultat pogotkom Cveka na 2:0, a isti igrač u nastavku susreta, u 26. minuti povisuje na 3:0. NK Križevci-CB Lord u posljednjim sekundama utakmice postižu počasni pogodak za konačnih 3:1, a za to je zaslužan Jandrašec.

Sveti Ivan Žabno

Cirkus

Cirkus

U drugoj utakmici dana sastali su se zagrebački Cirkus i ekipa Općine Sveti Ivan Žabno. Cirkus je pogotkom Đudajeka poveo već u prvim sekundama utakmice i izgledalo je da će to biti laka utakmica za favoriziranu zagrebačku momčad, ali utakmica je dobila na dinamici nakon neshvatljive pogreške vratara Cirkusa Sakača koji na laganu loptu upućenu od Črneca ne uspijeva zaustaviti nogom i lagano je kliznula ispod Sakačeve noge u mrežu. Rezultatom 1:1 otišlo se na predah, a u 19. minuti Đudajek je ponovo bio koban za nogometaše iz Svetog Ivana Žabna i trese mrežu za konačnih 2:1.

Zatim su na teren izašle ekipe POP Corn Šakić iz Daruvara i vrbovečki Mozart, ali virtuozno su ipak odigrali “kokičari”. U šestoj minuti preciznim udarcem Jerbića načeta je mreža Vrbovčana. Mreže se nisu tresle do kraja prvih 15 minuta, a onda je krenuo serijal golova daruvarskih nogometaša. Mlinarić je precizan u 19. minuti, Guja u 25., a u istoj minuti precizan je i Zubak. U 29. minuti mrežu Mozarta ponovo trese Zubak za konačnih 5:0 i slavlje Šakićevog sastava.

Pop Corn Šakić

Cb Mozart

Cb Mozart

Ekipa Cirkus Zagreb odigrala je i drugu svoju utakmicu, a protivnici su im bili učenici Srednje gospodarske škole Križevci. Nakon što je krenula utakmica nije bilo potpuno jasno tko je učitelj, a tko učenik u ovom susretu, jer su srednjoškolci odlično parirali iskusnijim igračima iz Zagreba.

Srednja gospodarska škola Križevci

Cirkus je ipak poveo u 13. minuti zgoditkom Bandala. U nastavku sastav Ivana Svobode se nije predavao i izjednačio je odmah početkom nastavka susreta, a precizan je bio Vršak. Nakon izjednačenja izglednih prilika je bilo na obje strane, ali iskusniji Cirkus u 23. minuti dolazi u vodstvo golom Markeka i susret završava rezultatom 2:1.

Videomix

Videomix

CB Activ

CB Activ

U posljednjoj utakmici dana na parketu križevačke sportske dvorane odigrana je nogometna poslastica. Sastali su se CB Activ iz Koprivnice i Videomix Vrbovec. Nakon prvih 15. minuta nismo vidjeli golove, ali smo vidjeli nekoliko lijepih akcija i izglednih prilika na obje strane.

Vratari su bili na razini, ali su u nastavku ipak popustili. Vrbovečki “fotografi” dobro su snimili situaciju i došli u vodstvo pogotkom Pisačića u 17. minuti. Koprivnički sastav iskoristio je trenutak opuštanja protivnika i u istoj minuti zgoditkom Mladena vraća utakmicu na početak.

Tada na scenu ponovo stiže Pisačić, inače igrač Bedenice koji je u polusezoni mrežu na velikim travnjacima zatresao 21 put. U malonogometnom ogledu ponovo je zatresao mrežu Koprivničanaca u 20. minuti i doveo svoju ekipu u novo vodstvo. Mladi sastav iz Koprivnice u tim trenucima podiže ritam igre i uspijeva doći do poravnanja rezultata u 25. minuti kada za konačnih 2:2 gol postiže Jajalo.

Današnji nogometni dan počinje u 18 sati kada će na parket izaći Fitness Centar Step i Vrbovčani, a još će igrati Križevačko pivo i Elektroinstalcije F.T.P Tomac, Fitness Centar Step i NK Polet – CB Farmer, Prigorski.hr-Grafocentar – MNK Kustošija i posljednju utakmicu dana odigrat će NK Križevci-CB Lord i Supersport Casino.

IMG_0068 IMG_0076 IMG_0077 IMG_0079 IMG_0080 IMG_0081 IMG_0082 IMG_0086 IMG_0089 IMG_0090 IMG_0091 IMG_0097 IMG_0099 IMG_0102 IMG_0103 IMG_0104 IMG_0105 IMG_0109 IMG_0118 IMG_0120 IMG_0121 IMG_0122 IMG_0123 IMG_0127 IMG_0128 IMG_0134 IMG_0136

turnir turnir1 turnir2 turnir3 turnir4 turnir5 turnir6 turnir7 turnir9 turnir11 turnir12 turnir13 turnir14 turnir16 turnir17 turnir18 turnir19 turnir20turnir21 turnir23 turnir24 turnir25 turnir26 turnir27 turnir28 turnir29 turnir30 turnir31 turnir32 turnir33 turnir34 turnir35 turnir36 turnir37 turnir38 turnir39 turnir40