Vjetar koji od jutra u srijedu puše diljem Hrvatske zadaje glavobolje brojim vatrogascima, pa tako i koprivničkim. Naime, do podneva su već zabilježili nekoliko intervencija.
Koprivničkim su vatrogascima tijekom dana nerijetko pomogli i pripadnici DVD-ova. Intervencije su bile posljedica jakog vjetra, a na svu sreću riječ je bilo samo o srušenom drveću, odnosno o popucalim granama. Više o posljedicama na cijelom području Podravine, Prigorja, Bilogore i dijela Moslavine možete vidjeti OVDJE.
Na jednom od tih zadataka, zatekli smo dvojicu vatrogasaca u gradskoj četvrti Vinica u Koprivnici. Na križanju ulica Čomborov put i Vinički Put, neposredno iza Društvenog doma, stablo se srušilo na električni vod pri čemu je osim voda nastradala i obližnja bandera koju je stablo povuklo za sobom.
Kako su stablo i bandera ostali visjeti na električnom vodu, vatrogasci JVP-a Koprivnica osigurali su mjesto te pričekali djelatnike Elektre da dođu ukloniti stablo te osigurati sigurnu opskrbu električnom energijom okolna kućanstva.