RADNIK-BJELOVAR 76:84
(20:20, 23:22, 14:25, 19:17)

KRIŽEVCI-GŠSD „Ljudevita Modeca“. GLEDATELJA: 70. SUCI: Marko Milković, Matko Nakić, Marija Peručić Jošić (svi Varaždin). OPUNOMOĆENIK: Željko Kantar (Križevci). IGRAČ UTAKMICE: Vrinjanin.

RADNIK: Orak, T. Matoić 15, Nervo, Glamuzina 11 (3 x 3), Funtak, Kurpez 10 (1 x 3), Prstec 2, Hrandek 9, M. Matoić, Maslić 27 (1 x 3), Kirin 2. TRENER: Ante Tomas.

BJELOVAR: Vrinjanin 33 (5 x 3), Bosanac, Laić, Šobak 23 (2 x 3), Feješ, Šormaz, Geček 2, Curić 8 (1 x 3), Stjepanović 12, Lukčin 6 (1 x 3), Lovrić. TRENER: Damir Krpan. Košarkaši Bjelovara pobijedili su večeras Križevčane u njihovom “dvorištu”. Bili su strpljiviji u usredotočeniji u trenucima kada se “lomio” rezultat. Gosti su poveli 0:7. Domaćini izjednačuju tricom Maslića na 11:11, a Kurpez ih tricom dovodi u vodstvo, 14:11.

Potpuna rezultatska izjednačenost nakon prve dionice, 20:20. Tomasoj momčadi probleme očekivano stvaraju Vrinjanin i Šobak. Na poluvremenu, 43:42, a onda je uslijedila dionica koja je, po nama, odlučila pobjednika. Vrinjanin, Šobak, pa i Curić pogađaju trice u u 29. minuti Bjelovarčani već imaju dvanaest koševa viška, 53:65. Deset koševa zaostatka Radnikovaca uoči završne dionice. Agresivnijom obranom uspjeli su se Križevčani primaknuti, tricu je pogodio Glamuzina za 62:67, a Maslić je košem pod prekršajem i dodatnim bacanjem smanjio zaostatak na samo dva koša, 76:78, dvije minute i 23 sekunde prije kraja.

Bili su Križevčani blizu, ali nisu uspjeli preokrenuti rezultat. Dapače, zaredali su s promašajima i neuspješenim tricama za možebitno hvatanje potpunog priključka. Bjelovarčani su, s druge strane, pogađali slobodna bacanja, a Vrinjanin je bio nezadrživ, kao i puno puta prije.