Dobrovoljno vatrogasno društvo Carevdar održalo je u subotu redovnu godišnju skupštinu.

Skupštini su nazočili predsjednik Vatrogasne zajednice Grada Križevaca Miroslav Petračija, koprivničko-križevački župan Darko Koren, gradski vijećnik Mirko Sokolić, predsjednik Mjesnog odbora Carevdar Velimir Kraljić te predstavnici dobrovoljnih vatrogasnih društava iz Kloštra Vojakovačkog, Novih Bošnjana, Starih Bošnjana, Svetog Petra Čvrsteca, Povelića, Vojakovca i Nogometnog kluba Mladost.

Radno voditeljstvo radilo je u sastavu Stjepan Bratić, Valentina Škvorc, Mario Bricelj i  Nikola Škvorc.

Predsjednik Stjepan Bratić rekao je kako zbog zdravstvenog stanja u protekloj godini nije sudjelovao u radu Društva, a zapovjednik DVD-a Nikola Škvorc rekao je kako su sudjelovali na odredskom i gradskom natjecanju. -S okolnim društvima čuvali smo Isusov grob, sudjelovali smo na svetoj misi povodom blagdana sv. Florijana. Imali smo dvije intervencije, požar otvorenog prostora i potragu za nestalom osobom koja je završila tragično – poručio je.

Bratić je rekao kako će se u 2025. godini fokusirati na najmlađe i sudjelovanje na natjecanjima. -Nadamo se da ćemo uz djecu oformiti i mušku A ekipu, nabaviti potrebnu opremu, a održavat ćemo okoliš oko doma i organizirati dežurstva u žetvenoj sezoni – rekao je Bratić i dodao kako je Tomislav Katanović dao neku financijsku donaciju DVD-u.

Sva izvješća usvojena su jednoglasno.

Predsjednik Miroslav Petračija uputio je pozdrave uime Zajednice. – Ove godine su pojačana sredstva za Zajednicu, riječ je o povećanju oko 40 tisuća eura i usmjerit ćemo ta sredstva u opremu. Pozivam da djecu pripremite 24. kolovoza na Pag. Organizirali smo odredsko i gradsko natjecanje, a 13 desetina se plasiralo na županijsko natjecanje, a 5 desetina se plasiralo na državno natjecanje. U Bukovju Križevačkom danas se organizira natjecanje u spajanju usisnog voda, prijavile su se 24 ekipe. Prošle godine smo kupili jedan radni stroj,  a ove godine imamo odredsko i gradsko natjecanje te 5  – poručio je.

Gradski vijećnik Mirko Sokolić zahvalio je Gradu i gradonačelniku Rajnu na svemu učinjenom za Carevdar u proteklih osam godina. -Ovaj dom je jedan od reprezentativnijih domova na području Grada Križevaca, uređeno je središte sela, autobusne stanice, uređeni su svi domovi, asfaltirana je cesta u Malom Carevdaru i provedena je voda u svim ulicama – poručio je Sokolić.

Župan Darko Koren kazao je kako najmanje dva puta dnevno prolazi kroz Carevdar. – Vatrogastvo je u određenim situacijama bitno za očuvanje sigurnosti na ovom području. Djeca i mladi su garancija budućeg opstanka i razvoja vatrogastva i ovog mjesta. Ovaj predivan objekt treba biti u punoj funkciji. Želim da bude više svatova i krštenja, a manje karmina. Vatrogastvo je društveni i sociološki fenomen koji utječe na razvoj sredine i društva. Križevci su najvatrogasniji grad, a Koprivničko-križevačka među dvije najvatrogasnije županije. Naši vatrogasci redovito idu na Jadran na dislokacije. Vatrogastvo moramo čuvati i njegovati – zaključio je Koren.

Na kraju skupštine uručene su zahvalnice zaslužnim vatrogascima.

Dsc 4506 Dsc 4507 Dsc 4509 Dsc 4512 Dsc 4514 Dsc 4515 Dsc 4517 Dsc 4518 Dsc 4521 Dsc 4524 Dsc 4525 Dsc 4528 Dsc 4530 Dsc 4531 Dsc 4532 Dsc 4534 Dsc 4536 Dsc 4538 Dsc 4543 Dsc 4544 Dsc 4546 Dsc 4550 Dsc 4553 Dsc 4555 Dsc 4559 Dsc 4562 Dsc 4564 Dsc 4566 Dsc 4567 Dsc 4569 Dsc 4570 Dsc 4571 Dsc 4573 Dsc 4574 Dsc 4581 Dsc 4582 Dsc 4583 Dsc 4592 Dsc 4595 Dsc 4605 Dsc 4607 Dsc 4609 Dsc 4612 Dsc 4614 Dsc 4615 Dsc 4618