RADNIK KRIŽEVCI 2 (1) GRANIČAR 1 (1)

KRIŽEVCI-Gradski stadion. GLEDATELJA: oko 300. SUTKINJA: Kristina Veljačić (Ćurlovac) POMOĆNI: Martin Ćosić (Bjelovar) i Ivan Huđ (Koprivnica) 4. SUDAC: Lučano Blašković (Koprivnica). DELEGAT: Željko Moslavac (Gradina). STRIJELCI: 1:0 – Babić (22) 1:1 – Fusić (26) 2:1 – Kraljić (89) ŽUTI KARTONI: Borovčak, Pavlic, Maras (Radnik Križevci), Šostarec (Graničar). IGRAČ UTAKMICE: Karlo Kraljić

Pogledajte pobjednički pogodak

KRIŽEVCI: Vrbančić, Kraljić, Pavlic, Mačković, Maras, Tihelka, Ovčar (od 90. Stubičan), Babić (od 62. Bastašić), Srbljinović (od 74. Rumenjak), Borovčak, Seok. TRENER: Marijan Glavica.

GRANIČAR: Vrhovec, Žagi, Stanković, Sabol (od 66. Dončević), Resler, Brusač (od 46. Šostarec), Fusić, Karlovčan, Topolčić, Rukavina (od 84. Horvat). Palaić. TRENER: Dario Brgles.

Svaka je utakmica priča za sebe i prevarili su se oni koji su mislili “lako će Purgeri s Picokima”. Đurđevčani su u prvim minutama pokazali da ne kane ovjesiti “bijelu zastavu” i uhvatili su domaćine na “krivoj nozi”. U osmoj minuti Sabol je vrškom kopačke pogodio vratnicu, a zatim je zamalo promašio gol za nekih dvadesetak centimetara.

U 15. minuti uzvratio je Borovčak izvrsnim udarcem premda je imao čovjeka na leđima, ali lopta nije odsjela u mreži. U 18. minuti Babićev udarac čudesno brani Križevčanin Vedran Vrhovec koji bi, nesumnjivo, bio igračem utakmice da su gosti izborili bod. U 22. minuti Žagi je “izgubio” loptu kod sredine terena, sutkinja nije označila prekršaj na njemu, premda je ostao ležati na travnjaku, Borovčak se snašao, ušao u kazneni prostor, nesebično dodao do Ovčara, njegov udarac brani Vrhovec, ali ništa niije mogao kod udarca Babića.

Nije dugo trajalo domaće veselje. Kardinalna greška Mačkovića. Fusić mu je “ukrao” loptu i umješno zabio za 1:1. U završnici poluvremena, Vrhovec je “zaključao mrežu”. U 35. brani udarac Tihelke, a u nastavku akcije Ovčar glavom pogađa gredu. U 44. minuti fantastično je “skinuo” Srbljinovićev pokušaj s nekoliko metara. Đurđevčani su opasniji u drugom dijelu.

Resler u 67. iz daljine pogađa gredu. Srbljinović je, doduše, u 60.minuti loše pucao iz odlične prigode, kao na streljani. U 82. na ubačaj Bastašića nije dobro reagirao Borovčak, lopta ga je pogodila u rame, a ne u glavu. U 89. minuti 2:1. Ubačaj Tihelke, Kraljićev prvi udarac brani Vrhovec, ali kod drugoga je bio nemoćan.