Finale svjetskog kupa u samostrelu održano je u sportskoj dvorani Osnovne škole Dubrava. Domaćini kupa bili su Općina Dubrava i Streljačko društvo Dubrava 1094. iz kojeg dolazi i najtrofejnija sportska obitelj Pereglin s preko stotinu osvojenih medalja u samostrelu.

Tomislav Okroša, načelnik Općine Dubrava pozdravio je sve natjecatelje te im zaželio puno sreće u natjecanju.

-Jučer sam imao čast razgovarati s Brankom Pereglin koja je ostvarila brojne uspjehe u ovom sportu. Kada imate priliku razgovarati s osobom kao Branka koja je završila u Guinessovoj knjizi rekorda, onda znate da imate veliku čast i izrazito sam ponosan što je Branka dio Dubrave, Zagrebačke županije i dio Hrvatske.

Hrvati su mali narod, a mi smo izrazito ponosni što imamo ovakvu jednu obitelj u našoj Općini. Dobro se osjećajte u Dubravi i sretno svima – istaknuo je načelnik te zahvalio se svima uključenima u organizaciju natjecanja.

Stjepan Kožić, župan Zagrebački istaknuo je kako je vrlo sretan što se upravo u Dubravi događa velika sportska manifestacija.

– Velika je stvar organizacija ovakvog natjecanja i zbog toga čestitke na organizaciji načelniku ali i svim članovima Streljačkog kluba Dubrava. Dobrim se sportašima ne postaje preko noći, za uspjeh su potrebne godine. Svoj doprinos rezultatima daje i Zagrebačka županija gradnjom sportskih objekata koje su mjesto treniranja brojnih sportaša.

Upravo Zagrebačka županija tijekom proteklog desetljeća sagradila je preko 50 sportskih objekata. U 2020-toj godini ulaganje u sport premašit će 8 milijuna kuna i to je ono što me veseli- zaključio je župan te zaželio svim natjecateljima puno sreće i uspjeha.

Valentina i Domagoj Pereglin pobjednici Svjetskog kupa u samostrelu

Domagoj i Valentina Pereglin pobjednici su ovogodišnjeg Svjetskog kupa u disciplini Field samostrela.

Plasman u finale Valentina je ostvarila nakon što je u polufinalu pobijedila Ruskinju Lolitu Kočetovu, a u finalu i reprezentativnu kolegicu Mihaelu Oborovečki iz SD Velikog Trgovišća sa 5-1 i osvojila Veliki globus.

Kod muškaraca prvi je plasman u finale ostvario Domagoj Pereglin nakon što je sa 4-0 nadvisio klupskog kolegu Olivera Morfadina, dok je u drugom polufinalu Rus Artem Popov sa 6-0 pobijedio Josipa Novosela.

U finalu je Domagoj Pereglin sa 6-2 nadvisio Popova i osvojio Veliki i mali globus u muškoj konkurenciji.

U borbi za brončanu medalju Josip Novosel, član SD “Strijelac” iz Kušljeva Sela je sa 5-1 pobijedio Olivera Morfadina iz Dubrave 1094. Sportski događaj sjajno je organizirao klub SD Dubrava 1094.