Juniori Slaven Belupa na glavnom terenu koprivničkog Gradskog stadiona Ivan Kušek – Apaš ostvarili su ove nedjelje veliku pobjedu. Momčad trenera Dalibora Gorupića svladala je prvoplasiranu momčad prvenstva Hajduk rezultatom 2:1.

Utakmica se igrala u sklopu 13. prvenstvenog kola, a mladi su Slavenaši nakon prvih 45 minuta imali prednost 1:0. Lijepo je poentirao Čovo koji je iz daljine svladao splitskog vratara.

Hajduk je izjednačio početkom nastavka iz kaznenog udarca. Za tri boda i veliko slavlje koprivničkih nogometaša zabio je Laušić u 66. minuti. Tako su juniori stigli do svog 21. boda te su trenutno petoplasirana momčad prvenstva s osam bodova manje od prvog Hajduka. Slavenaše u idućem kolu u Koprivnici očekuje utakmica protiv vršnjaka Istre 1961.

Dodajmo da su pioniri Slaven Belupa poraženi od Istre rezultatom 1:4, iako su na poluvremenu vodili golom Krnjaka. Momčad trenera Slavka Mešnjaka trenutno je na 13. poziciji s 10 osvojenih bodova. Kadeti su pak ostvarili sigurnu pobjedu protiv Istre 1961. Golom Bartolića u prvom i Ganžulića u drugom poluvremenu, slavili su rezultatom 2:0. Momčad trenera Želimira Mešnjaka trenutno je šesta s 21 bodom. U idućem kolu mladi Slavenaši gostuju kod vršnjaka Varaždina.