RADNIK-PODRAVAC 80:83

Košarkaši Podravca iz Virja pobijedili su danas u Križevcima momčad Radnika u trinaestom kolu 2. lige sjever. Križevčani su bili u prigodi izboriti i produžetak, ali T. Matoić nije bio precizan u završnom napadu. Virovci su se, takoreći, “nudili” domaćinu koji nije uspio iskoristiti njihov ležerniji pristup i što im danas na raspolaganju nije bio Šestak, jedna od okosnica Podravca.

Utakmicu su obilježile brojne osobne pogreške i čak je pet igrača morala zbog pete greške napustiti parket, dvojica iz Radnika i trojica iz Podravca. U takvim okolnostima bilo je i puno slobodnih bacanja, a Križevčani niti ovaj puta nisu bili posebno učinkoviti u tom pogledu. Radnikovci su u početku utakmice vodili 12:8, pametno su koristili igru na centra Tomislava Maslića koji je goste opteretio osobnim greškama, ali je Podravac, predvođen Stefanom Zadravcom i Balatincem prvu dionicu, ipak, riješio u svoju korist, 19:25.

Radnik je u drugoj četvrtini nakratko izjednačio, 39:39, ali su Virovci vrlo brzo opet preuzeli kontrolu na parketu i na veliki odmor otišli s prednošću 42:51. U trećoj četvrtini, Križevčani su se opet primakli, 50:54, ali slično kao i u prethodnim dopustili gostima da ponovno odu na nešto veću, ali ne nedostižnu prednost, 60:68. Tomislav Matoić je treću četvrtinu završio tricom, četvrtu otvorio tricom, a borbeni centar Maslić izborio se za loptu pod košem i zabio za 65:68. Noa Svoboda je iznudio puno prekršaja u prodorima i poboljšao statistiku pogađavši iz slobodnih bacanja. 2 minute i 24 sekunde do kraja na semaforu je bilo, 78:82.

Maslić je još jednom iskoristio svoju visinsku prednost i zabio za 80:82. Odobašiću je suđena osobna greška u napadu. Posljednja minuta i prigoda za križevački preokret. Nisu uspjeli. Bili su blizu. Uz malo više strpljivosti mogli su prirediti iznenađenje.Izdvajamo, naravno, učinak Maslića i Svobode i obrambene igru mladog Kurpeza. Radnik je u sljedećem kolu ponovno domaćin. U križevački sportski dom dolazi varaždinska Vindija koju su pobijedili u prvom dijelu prvenstva.

RADNIK: T. Matoić 12 (2 x 3), Nervo 8 (1 x 3), Glamuzina, Orak, Kurpez 6, Prstec 1, Svoboda 29 (2 x 3), Šašek, M. Matoić, Maslić 20, Kirin 4. Trener je Ante Tomas.

PODRAVAC: S. Zadravec 25 (1 x 3), J. Zadravec 2, Hrženjak 6 (1 x 3), Balatinec 16 (1 x 3), I. Kuzmić 7 (1 x 3), Križić 11, Vrdoljak 4, L. Kuzmić 8, Cestar, Odobašić 4 (1 x 3). Trener je Mirko Hrženjak.