Ovaj vikend je bio vrhunac sezone za većinu atletskih klubova u Hrvatskoj jer se u Zagrebu, ove nedjelje 13.10.2024. održao 32. Zagrebački maraton koji je ujedno bio i Prventsvo Hrvatske u maratonu.

Na najmasovnijoj utrci u Hrvatskoj, prema riječima organizatora, više od 5000 trkačica i trkača slilo se ulicama po centru Zagreba na tri različite utrke. Vrijeme je bilo odlično za trčanje, što su pokazali i rezultati naših vrijednih članova koji skupljaju kilometre i bodove za klub. Za naš mali klub, rezultati su izvanredni. Kada od 10 članova na utrci sedmero ostvari osobne rekorde, možemo biti samo ponosni.

Krenimo prvo sa kraljevskom disciplinom – maratonom. 42.2 km pretrčalo je 5 naših članova, od kojih je četvero sudjelovalo na pojedinačnom i ekipnom PH u maratonu.

Utrku maratona završilo je 622 trkača, od kojih je 134 nastupilo i na Prvenstvu Hrvatske.

Stjepan Leljak je svoj znoj i suze sa treninga pretočio u vrhunski rezultat kojim bi se ponosio svaki klub. Otrčati svoj prvi maraton, 42.2 km za 2:51:01h je vrhunski rezultat i izvanredni uspjeh. Sa tim rezultatom Štef je završio 28. u ukupnom poretku, odnosno 24. u ukupnom poretku za Prvenstvo Hrvatske!

Osim Stjepana, na maratonu su svoje službene osobne rekorde postigli:

Tomislav Ivančić – 3:21:03h, 67. mjesto na PH
Dalibor Troha – 3:29:03h, 81. mjesto na PH
Matija Petonjić – 3:30:25h, 86. mjesto na PH
Marko Pleše – 3:45:02h, 214. mjesto u ukupnom poretku

Kako je Prvenstvo Hrvatske bilo i ekipnog karaktera, za ukupni poredak zbrajala su se vremena tri najbolja trkača. Tako je AK Vrbovec sa ukupnim vremenom 9:41:27h (Stjepan, Tomislav i Dalibor) osvojio odlično 12. mjesto na ekipnom PH.

Da zaokruže zagrebačku priču na najbolji mogući način, pobrinuli su se i članovi koji su trčali preostale dvije utrke, polumaraton i utrku na 10km.

Na polumaratonu su nastupali:

Zoran Jelaković – jedan od najiskusnijh trkača utrku je završio kao 77. sa vremenom 1:33:28h, što je ujedno bio i 11. rezultat u njegovoj kategoriji
Ozren Đurašina – koji je ostvario osobni rezultat završivši ukupno 124. sa vremenom 1:37:09h, odnosno 19. u kategoriji
Branko Grabovica –  najstariji član otrčao je kao stari lisac 2:14:20h te ostvario ukupno 1159. mjesto
Katarina Rebić – koja je također ostvarila osobni rekord s vremenom 2:27:39h, te ostvarila ukupno 421. mjesto među ženama

Utrku polumaratona završilo je 1559 natjecatelja.

Na utrci 10 km imali smo jednog predstavnika, našeg 16-ogodišnjeg Davida Crnčića koji neumorno trenira tek 3 mjeseca, a ukoliko nastavi dalje sa ovakvom voljom i zalaganjem, samo je nebo granica.
Utrku je završio kao 62. u konkurenciji 1104 natjecatelja, te sa vremenom 42:17 min ostvario svoj najbolji rezultat.

12.10.2024 godine, naš Tihomir Dundović posjetio je Dalmaciju te nastupio na Dalmacija ultra trailu, popularnom kao DUT. Nastupa je u utrci na 30 km te ostvario 42. mjesto od 150 natjecatelja sa rezultatom 4:06:06h. Start utrke je bio u Žrnovnici, a cilj u Omišu.

Također 12.10. održan je i Barać trail u sklopu zadnjeg kola Kontinetrail lige.Iako je na jednom dijelu promašio stazu sa ostalim natjecateljima, Dino Harapin je uspio završiti utrku kao 9. ukupno i 3. u svojoj kategoriji. Nastupao je utrci duljine 15 km sa ukupnim usponom oko 350 metara.

Ovim nastupom Dino je osigurao ukupno 1. mjesto na Kontinetrail ligi, u kategoriji Mladi – kratka stazi. Iako nije nasutupika u zadnjem kolu, Ina Milihram osigurala je također 1. mjesto ukupno u svojoj kategoriji, Mladi – duga staza. Ekipno je AK Vrbovec završio na ukupno 8. mjestu Kontinetrail lige.

05.10.2024. održan je i Kalnik trail gdje je nastupilo 7 naših članova. U propozicijama je na rasporedu bilo 4 utrke, a nastupili smo u svima. Stjepan Leljak je još jednom ostvario vrhunski rezultat, osvojivši 2. mjesto u ukupnom poretku na stazi dugoj 9 km sa vremenom 47:02 min. Na 9km nastupili su i Monika Grivić sa rezultatom 1:15:05h (15. žena ukupno) te Antun Siročić koji je u varijanti 9 km Cannicros ostvario ukupno 6. mjesto sa vremenom 1:08:27h. Inače, cannicross je izdvojena utrka na kojoj možete trčati sa svojim psom. Na utrci 19km, boje AK Vrbovec branili su Dino Harapin je osvojio 6. mjesto ukupno i 2. u svojo kategoriji sa vremenom 1:19:01h, Branko Grabovica koji je među veteranima zauzeo odlično 6. mjesto sa vremenom 2:39:04h te Tihomir Dundović koji je sa vremenom 2:09:12h osvojio 17. mjesto u ukupnom poretku. Na dugoj utrci, punih 29 kilometara, Ina Milihram očekivano odnosi pobjedu na utrci sa vremenom 3:28:05h.

Vrijedi i napomenuti da je naš dragi član koji ove godine nažalost nema toliko vremena za treninge, Hrvoje Bartol, trčao Pula marathon 21.09., odnoson utrku polumaratona koju je istrčao za 1:50:20h i osvojio 115. mjesto. Bez trenigna, ovo je vrijeda rezultat.

A za kraj, valja spomenuti Nikolu Uremovića kojega moramo spomenuti iako triatlon pliva, trči i biciklira za TK Rudolf Perešin. Na Prvenstvu Hrvatske u Half – triatlonu koje je održano 05.10. u Zadru, osvojio je vrhunsko 10.mjesto u ukupnom poretku, odnosno postolje, 3. mjesto u svojoj kategoriji!

Preplivao je 1.9 km, odpedalirao 90 km te na kraju otrčao 21.1 km za odličnih 4:15:28h. Moramo to napomenuti, ostvariti ovakav rezultat kada dolaziš iz mjesta koje nema niti bazen niti atletku stazu, ravno je čudu.

Photo 2024 10 15 09 22 02 20241015 072920299 Ios 20241015 073126082 Ios 462467015 1046730763912906 3538942198932234305 N