Međunarodno plesno natjecanje u standardnim i latinsko-američkim plesovima održano je u nedjelju u Varaždinu u organizaciji plesnog kluba ”Takt” iz Varaždina i Hrvatskog sportskog plesnog saveza za ”Trofej Grada Varaždina”.

Natjecalo se je oko 250 natjecatelja, što u parovima, pojedinačno i u formacijama, iz 17 klubova a sudilo je 7 sudaca.

”Trofej grada Varaždina” otvorio je i pozdravio gradonačelnik Ivan Čehok, a Trofej je osvojio plesni par u najjačoj konkurenciji u standardnim plesovima Božidar Leščić-Paula Zouhar iz PK ”Harmony” a u latinsko-američkim Filip Pelko-Nika Jelić iz PK Academia” oba kluba iz Zagreba.

FILIP OBRAN-KARLA ŠMITLEHNER6

Među natjecateljima bio je i plesni par iz ŠPK ”Koprivnica” Filip Obran-Karla Šmitlehner koji su u kategoriji ”odrasli D3” osvojili u obje plesne discipline prva mjesta i zlatne medalje, Mateja Kolarić osvojila je u svojoj kategoriji pojedinaca u obje discipline treća mjesta i brončane medalje, Kristina cvitić u kategoriji ”mladež C” od polufinala do finala osvojila je 5.i 8.mjesto, dok je Lana Stančir osvojila je 8.i 6.mjesto.

Slijedeće natjecanje je u Zagrebu.

FILIP OBRAN-KARLA ŠMITLEHNER5 FILIP OBRAN-KARLA ŠMITLEHNER6 FILIP OBRAN-KARLA ŠMITLEHNER2 FILIP OBRAN-KARLA ŠMITLEHNER4 LANA STANČIR FILIP OBRAN-KARLA ŠMITLEHNER3 KRISTINA CVITIĆ2 MATEJA KOLARIĆ KRISTINA CVITIĆ1