Predsjednik križevačkog predstavničkog tijela Marko Katanović sazvao je za utorak 20. sjednicu Gradskog vijeća. Vijećnici su dobili pisane odgovore na pitanja koja su postavila na sjednici održanoj 21. listopada 2019. godine.

Vijećnicu Jadranku Stručić zanimao je plan uređenja Zagorske ulice i je li u planu uređenje parka u Gornjem gradu? -Ulica Petra Preradovića izgleda neuredno, što je s njezinim uređenjem?- pitala je vijećnica.

-Zagorska ulica je u nadležnosti Županijske uprave za ceste, a Grad Križevci imaju u projekcijama za 2021. i 2022 izgradnju pješačke staze sa oborinskom odvodnjom i DTK instalacijom u dužini od 2 kilometra, nakon izvođenja aglomeracije.

Uređenje parka u Gornjem gradu nije u planu, no u planu su uređenja parkova u Ul. F. Tuđmana i kralja Tomislava.

Tijekom ranijeg uređenja Preradovićeve ulice, radove je izvodila privatna tvrtka sa svojim sadnim materijalom i posađena je vrsta Lonicere koja nije primjerena za takve uske prostore.

Rezidbu Komunalno poduzeće izvodi tri puta godišnje. U narednom periodu u planu je postepena zamjena biljnih vrsta koje će biti primjerenije za taj prostor, stoji u odgovoru pročelnika Upravnog odjela za komunalno gospodarstvo, gradnju, prostorno uređenje i zaštitu okoliša Krešimira Brunovića.

Vijećnik Đuro Klopotan postavio je vijećničko pitanje vezano na Ivanec Križevački. Je li obuhvaćen mjerama aglomeracije?- upitao je.

-Ivanec Križevački nije obuhvaćen mjerama aglomeracije – stoji u odgovoru pročelnika.