Rukometašice Podravka Vegete i Lokomotive upisale su gostujuće poraze u susretima 4. kola Europske lige.

Podravka Vegeta je u susretu A skupine izgubila kod norveškog Storhamara sa 22-31, dok je Lokomotiva u ogledu B skupine izgubila na gostovanju u Rumunjskoj od Dunaree Braile sa 26-34.

Podravka je Norveškoj doživjela prvi poraz u skupini ispustivši vrh ljestvice upravo norveškoj ekipi. Storhamar je već u prvom poluvremenu u nekoliko navrata imao devet razlike i praktički već tada riješio pitanje pobjednika. U nastavku susreta ekipa Ivice Obrvana je uspjela smanjiti na šest golova minusa, no više od toga nije išlo.

Storhamar su do pobjede predvodile Anniken Obaidli s osam golova, te Guro Nestaker s pet pogodaka, dok je sjajna Olivia Lykke Nygaard imala čak 16 obrana. Kod Podravke istaknule su se Katarina Pandža s pet, te Lea Franušic i Andrea Šimara sa po četiri gola.

Norvežanke sada vode na ljestvici sa šest bodova, dok je Podravka druga s bodom manje. Praktiker-Vac ima tri boda, a Nykobing Falster je posljednji bez bodova, no ova dva sastava večeras očekuje međusobni susret.

Poraz je upisala i druga hrvatska ekipa u Europskoj ligi. Lokomotiva je u susretu 4. kola skupine B izgubila na gostovanju kod Dunaree Braile sa 26-34 upisavši i četvrti poraz u skupini.

Zagrebački sastav se držao do rezultata 8-8, kada Rumunjke serijom 4-0 bježe na 12-8, a potom i na 15-10. U nastavku susreta domaće igračice su povećale prednost na šest (22-16), pa sedam (31-24), da bi završilo s osam razlike (34-26).

Rumunjsku ekipu su do treće pobjede predvodile srpska rukometašica Kristina Liščević sa sedam, te Brazilka Jessica Quintino s pet golova. Katarina Ježić je dodala dva gola.

Kod Lokomotive najefikasnije su bile Krstina Dramac s osam, te Lara Burić i Mela Mehmedović sa po četiri gola.

U drugom susretu iz skupine B njemački Thuringer je pobijedio francuski Chambray sa 29-22.

Na ljestvici vodi Thuringer s osam bodova, Dunarea ima šest, Chambray dva, dok su “lokosice” na nuli.