Novu su pobjedu upisali hrvatski odbojkaški reprezentativci u Europskoj Zlatnoj ligi, na turniru u Rumunjskoj pobijedili su domaćina s 3-1 (25-23, 25-22, 20-25, 25-22).

Bila je to treća utakmica hrvatskih odbojkaša u ovom natjecanju te treća pobjeda s istovjetnih 3-1.

Prvi set je prošao u posve izjednačenoj borbi gdje su se reprezentacije izmjenjivale u vodstvu, ali je Hrvatska u samoj završnici stvorila prednost od dva poena dovoljnu za vodstvo 1-0 u setovima nakon 27 minuta igre.

Izjednačena borba vodila se i u drugom setu, s tim da je Hrvatska većinu vremena provela u vodstvu. Dodatno se odvojila pred kraj dionice i povela 2-0 nakon 25-22. Rumunjska je najbolje odigrala treći set koji je ujedno i dobila, ali čak ni dobar ulaz domaćina u četvrti set nije uzdrmao hrvatske igrače. Uspostavili su potom dominaciju s početka ogleda, okrenuli situaciju u četvrtoj dionici i na kraju slavili s 3-1.

Na prvom turniru u finskom Tampereu hrvatski odbojkaši su u dva nastupa upisali dvije pobjede. S po 3-1 u setovima su bili bolji od domaćina Finske i Belgije. Na turniru u Rumunjskoj Hrvatska će još igrati protiv Portugala u subotu, 25. svibnja.

Potom slijedi domaći turnir u Osijeku gdje će suparnici Hrvatske biti Sjeverna Makedonija 31. svibnja i Španjolska 2. lipnja.